Ekonomi

QNB Finansbank EFT Saatleri

QNB Finansbank EFT saatleri birçok bankada olduğu gibi 17:00’ye kadardır ve bu saatler geç EFT ve normal EFT olarak değişmektedir.

 QNB Finansbank EFT saatleri hafta içi 09:00 ile 17:00 arasındadır. Saat 11:00’e kadar EFT talimatı vermeniz halinde işleminiz hesaba geçecektir. Bu işlemler konusunda başarılı sonuçlar almak istediğinizde EFT konusunda 17:00’yi geçirmemeniz gerek. Bu saati geçirdiğinizde işleminiz bir sonraki iş gününe sarkacaktır. Ancak FAST uygulamaları söz konusu olduğundan artık bu tür işlemlerin gerçekleşmesi de mümkün olmayacaktır.

ONB Finansbank mesai saatleri içinde EFT işlerini yapmanızı mümkün kılar. Havale 7 gün 24 saat yapılırken, başka bankaya para transferi anlamına gelen EFT ise sadece hafta içi mesai günlerinde yapılmaktadır. EFT saatleri konusu her bankada aynıdır. Bu yüzden hızlı transfer yapmak istediğinizde FAST uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Hafta Sonu EFT Yapılır Mı?

 

Hafta sonu EFT yapılır mı diye soran birçok kişi var. Ancak genelde FAST uygulamasına geçildiği için hafta sonu EFT işlemi gerçekleşmez. Bu yüzden hafta içi mesai saatlerini kontrol etmeniz uygun olacaktır. Hafta sonu EFT saatleri konusunda bilgi almak istediğinizde genelde tüm bankalardan aynı cevabı alacaksınız. Bu yüzden havale ya da cep bank gibi seçenekleri değerlendirerek kişinin hesabına hızlı para gönderebilirsiniz. Ayrıca banka hesabınızda FAST tanımı yapmışsanız bu işlemleri başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Hafta sonu havale ve EFT gibi işlemleri gerçekleştirmek istediğinizde son derece önemli olan FAST uygulamasına geçiş yapabilirsiniz.

FAST Nedir?

Fontların Anlık ve Sürekli Transferi anlamına gelen bu işlem, para transfer işlerini 7 gün 24 saat gerçekleştirmenizi sağlar. Bunun için gereken başvuru sürecini oluşturmanız gerekmektedir. Özellikle sürekli para gönderip alımını sağlayan bir işiniz varsa bu konuda bilgi edinmek için bankanızın kolay transfer işlemlerini aktif hale getirebilirsiniz.

Kredilendirme seçeneklerini değerlendirmek istediğiniz her durumda bankanızın politikalarını yakından takip ediyorsanız diğer işlemler konusunda da bu işleri yakından takip edebilirsiniz.  FAST başvurusu yapmak istediğinizde bankanızın Kolay Adres bölümünden ilgili tanımlamanızı yaptırmanız uygun olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu