Ekonomi

Ziraat Bankası EFT İşlem Saat Aralığı Kaçtır?

Ziraat Bankası EFT İşlem Saat Aralığı Kaçtır? Türkiye’nin en fazla tercih edilen bankası olan Ziraat bakası EFT saatleri her zaman en fazla merak edilen konu olup çok fazla araştırılmaktadır. En çok araştırılan da eft saat aralıklarıdır.

Ziraat Bankası EFT İşlem Saat Aralığı Kaçtır? Ziraat Bankası EFT saatleri pek çok kullanıcı tarafından araştırılan konuların başında gelmektedir. Yapılan araştırmalar sonrasında elde edilen bilgiler doğrultusunda EFT işlemleri yapmak çok daha doğru olacaktır. Bankanın vermiş olduğu EFT hizmetleri hakkında araştırma yaparak doğru bilgilere ulaşalım.

Ziraat Bankası EFT İşlem

Günümüz bankacılığında teknolojinin gelişmesi ile tüm banka hizmetlerinde büyük kolaylıklar elde edilmektedir. Pek çok işlemleri bankaya gitmeden yapmak mümkün olurken EFT işlemlerini hem bankaya giderek hem de dijital bankacılık üzerinden yapmak mümkün olmaktadır. EFT işlemleri Ziraat Bankası hesabı üzerinden başka bir banka hesabına para transferi işlemleri olmaktadır. Havale işlemi ise Ziraat Bankası hesabından aynı banka hesabına yapılan para gönderimi olmaktadır. Bundan dolayı havale işlemleri her zaman yapılabilir. Ancak EFT işlemleri başka bir banka hesabı olmasından dolayı belirlenmiş saatler dışında yapmak mümkün olmaz.

Ziraat Bankası EFT Saatleri Nedir?

Ziraat Bankası EFT işlemleri saatleri mesai saatinin başlaması ile başlar ve mesai saatinin bitimine kadar devam etmektedir. Mesai saati başlangıcı 09: 00 olup mesai bitimi ise 17: 00 saatleri olmaktadır. EFT işlemleri bu saatler arasında yapılması mümkün olmaktadır. Ancak saat 16: 00’dan sonra yapılan EFT işlemleri sırasında “Geç EFT” adı verilen işlem için fazladan EFT ücreti alınmaktadır. Ayrıca yarım tatil günlerinde ise saat 09: 00 ile 11: 00 arasında tüm bu tarz işlemlerin yapılması gerekir. Bayramlarda, tatil günlerinde ya da hafta sonlarında kısacası bankanın kapalı olduğu günlerde EFT işlemleri yapılması mümkün değildir. Banka kapalı olduğunda başka bir banka hesabına para gönderilmez ve para alımı yapılamaz. Bunların yanı sıra ileri tarihli EFT talimatı verilmesi halinde gönderilmesi istenen günün tarihinde sabah saat 09: 00’da işlem yapılarak yaklaşık 10 dakika içinde karşı hesaba para gönderilir. EFT işlemleri 5 ile 30 dakika içinde tamamlanıp para karşı hesaba geçmesi mümkün olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu