Dekorasyon

En Güzel Merdivenler

Bir evin en özel alanları içerisinde il sırada merdivenler yer alır. Özellikle iki katlı olan evler içerisinde kullanılan merdivenler farklı tasarımlar ile daha şık hale getirilebilir. Gerek ihtiyaçların karşılanması gerekse güzel bir görünüm ortaya çıkarılması bakımından farklı modeller incelenebilir. Bu konuda fonksiyonlu olarak kullanılabilen merdivenler normal bir şekilde görünse dahi altında kalan boş alanlar değerlendirilebilir. Düz bir merdivenin altında kalan her bir alanda farklı çekmeceler yapılabilir. Evinizde yer alan fazla eşyalarınızı bu çekmecelerin içerisine koyabilirsiniz. Boş kalan merdiven altının değerlendirilmesinin başka bir yolu ise fazla kitaplarınızı alabilecek bir kitaplık oluşturması. Dilediğiniz kitapları bu boşluğa yapılabilecek raflı bir kitaplık içerisine koyabilirsiniz.

En Güzel Merdivenler
En Güzel Merdivenler

Farklı tasarımlara sahip olan merdivenler düz yerine sarmal biçimlerde de tercih edilebilir. Bu gibi durumlarda alttan görünümün düzenli olabilmesi için farklı koyulukta renkler kullanılabilir. Ya da belli çiçek motifleri ile bir sarmaşık havasında yükselen merdivenin üzerine çizim yapılabilir. Yaşam alanlarının güzel hale getirilmesi farklı tasarımlar ve hayal gücü ile mümkün olabilir.

En Güzel Merdivenler
En Güzel Merdivenler

Doğru Tasarım Doğru Sonuç

Merdivenlerin doğru tasarımlar ile birlikte yeni şekilleri oluşturulabiliyor. Bu sayede ortaya çıkan şıklık evinizin içerisinde bulunan merdivenleri daha özel bir noktaya koyuyor. Kalan fazla boşlukları gerek dolap, gerek kitaplık olarak değerlendirebilirsiniz. Merdivenin şekli ve sunduğu boş alanlar içerisinde dilediğiniz gibi işlem yapabilirsiniz. Tasarımlarınızı daha özel kılın ve yaşam alanlarınızı güzelleştirin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Çok iyi merdiven tasarımları var. Böyle baktığımız zaman azımız açık kalıyor diyebilirim. Günümüzün modern dünyasına uygun merdiven tasarımları mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu