Dekorasyon

Dekoratif El İşleri: Ponpon Kuş Yapımı

Yapımı son derece kolay olan ponpon kuş ile hem çocuklarınıza farklı bir oyuncak hazırlayabilir hem de eviniz için oldukça hoş dekorasyon eşyası oluşturabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken; ponpon kuşun yapımının anlatıldığı bu yazıyı okumaktır. Daha sonra ise malzemeleri temin ederek; ponpon kuşu kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Ponpon Kuş Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Ponpon kuşun yapımı oldukça kolaydır. Bu nedenle de son derece az malzeme ile oldukça dekoratif bu el işini ortaya çıkarmak mümkündür. Ponpon kuş için gerekli malzemeler şu şekildedir:

  • Ponponları yapmak için istediğiniz renkte ip
  • Kuyruk, gaga ve kanat yapımında kullanmak için ipiniz ile uyumlu keçe
  • Göz yapımında kullanılacak boncuk
  • Makas
  • Silikon tabancısı
  • Ponpon yapma aparatı ya da karton

Ponpon Kuş Yapım Adımları

Ponpon kuş yapmak için öncelikle iki adet ponpona ihtiyacımız vardır. Bu ponponların büyüklükleri ise birbirinden farklı olacaktır. Biri kuşun kafası, diğeri ise gövdesi olarak kullanılır. Ponponlar için yapımı kolay aparatlar bulunur. Ancak ponpon aparatına sahip değilseniz; karton yardımı ile de istediğini büyüklükte ponpon elde edebilirsiniz.

Yapmak istediğiniz büyüklüğe göre yuvarlak bir kartona ihtiyaç vardır. Yuvarlak kartonunu etrafına ipi dolayıp; daha sonra ortadan kestiğinizde, ponponu elde edebilirsiniz. Hem baş hem de vücut için farklı büyüklükte karton kesmek gerekir.

Ponponları hazırladıktan sonra silikon tabancası ile ikisini birbirine yapıştırın. Böylece kuşunuzun başını ve gövdesini elde etmiş olursunuz. Daha sonra ise keçeden kestiğiniz gaga, kanat ve kuyruğu da ponpona yapıştırın. Son olarak gözleri de silikon tabancası ile yapıştırdıktan sonra ponpon kuş yapımı tamamlanmış olur. Dilediğiniz renkleri kullanarak birbirinden sevimli ponpon kuşlara kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu