Yaşam

5 Sağlıklı Kahvaltılık

Güne sağlıkla başlamak, gün boyu enerjinizi korumak iş hayatında ve gündelik hayatta dinç kalabilmek için güne mutlaka kahvaltı ile başlamanız gerekir. Uyandıktan hemen sonra kahvaltı yapmaya vücut uyum gösteremeyeceği için sabah belirli bir süre yapılacak sporun ardından kahvaltı yapılması daha doyurucu ve faydalı olacağı için bu şekilde kahvaltı yapılması önerilir.

Yapılacak olan kahvaltının da vücudun ihtiyaçlarına göre alınması ve kilo almaya engel olan besinlerle dolu olması gerekir. Sizi hem tok tutacak hem de zayıflamanıza yardımcı olarak 5 farklı kahvaltı tarifleri ile dengeli beslenebilirsiniz.

Kahvaltı tabağı
Kahvaltı tabağı

Adım Adım 5 Sağlıklı Kahvaltılık

Kahvaltı tabağı
Kahvaltı tabağı
  1. Kuru meyveler, yulaf ve yarım yağlı pastörize süt ile yapacağınız bir porsiyonluk kahvaltı sizi tok tutacağı gibi kanda ki kolesterolü de dengeleyerek günlük besin ihtiyacınızın önemli bir kısmını karşılar.
  2. Light yoğur, taze mevsimlik meyveler ve müsli ile de sağlıklı bir kahvaltı yapabilirsiniz. Müsli tahılların ön işlemden geçirilerek hazır tüketime hazır hale getirilmesidir. Bu sayede günlük meyve ihtiyacınızın belirli bir kısmını karşılarsınız.
  3. Tam tahıllı kahvaltılıklar ve light süt ya da 0 kalori sütlerle kendinizi daha uzun süre tok tutarak açlık hissetmezsiniz. Hazır olarak satılan tahıllı gevreklerle kısa zamanda kahvaltı yapabilirsiniz.
  4. Tam buğday ekmeği ve haşlanmış yumurta ile birlikte ile gün içerisinde ihtiyaç duyduğunuz birçok vitamini yumurtadan alabilirsiniz.
  5. Kahvaltı tarifleri arasında yer alan en lezzetli tarif ise simit üzerine ızgara usulü mantar ve domatesle hazırlanan kahvaltıdır. E vitamini, lif ve bol minerale sahip bu kahvaltıyla da sağlıklı beslenebilirsiniz.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Kahvaltı günün ilk öğünlerinden birisidir. Kahvaltı yapmak sağlık yönünden en önemli besinlerden. O yüzden dikkatli ve yeterince yapmamız gerekiyor.

  2. Güne mutlaka dinamik enerji dolu başlamalıyız ki günümüz verimli geçebilsin. Bu yüzden mutlaka sağlıklı bir şekilde tam bir şekilde kahvaltımız yapmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu