Güzellik

Ünlülerin Minimal Makyaj Trendleri

Ünlülerin minimal makyaj trendleri minimal makyaj yapmayı seven birçok ünlü var. Örneğin; Mavi eyeliner ve nude ruj kullanımı ile minimal makyaj tercih ediliyor.

Ünlülerin minimal makyaj trendleri oldukça az makyaj yapmayı seven ünlüler. Ünlüler her zaman şıklık için birbirleriyle yarışırlar. Aynı zamanda minimal makyaj çeşitleri sadelikten yana tercih edilmektedir. Minimal makyajda gözü yormayan doğal ve sade renkler tercih edilir. Özellikle son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biri. Sürekli makyaj yapmak zorunda kalan ünlüler ise minimal makyajı tercih ediyor. Ciltte çok fazla ürün kullanılmadan şık ve sade bir görünüm elde edilir. Cildin doğal olması cildin yenilenmesini de etkiler. Fazla makyaj yapılmaması ile hava alan cilt daha sağlıklı olacaktır.

Minimal Makyaj Yapan Ünlüler

Minimal makyaj yapan ünlüler çoğunlukla mavi göz kalemleri, nude rujlar, açık tonlu ışıltılı farlar, parlak rujlar, siyah eyeliner ve düz ruj kullanıyor. Güzelliğine güvenen ünlüler, doğal görünümlerini saklamak istemezler. Abartılı ve ağır makyajları daha hafif ve minimal makyajlar takip ediyor. Özellikle son zamanlarda trend olan açık pudra pembe ruj ve şeftali tonlarındaki farlar çoğu kadının kullandığı tonlardır.

Minimal makyaj yapılırken tek bir rengin farklı tonları uygulanır. Örneğin; Şeftali tonlu eyeliner, siyah rimel ve şeftali tonlu ruj tercih edilebilir. Minimal makyaj aynı renk, farklı tonlarla yapılır. Günümüzde kadınlar, özellikle ünlüler hafif makyajı seviyor. Günlük hayatta abartılı ve koyu renklerin yanı sıra açık ve doğal tonlar da tercih edilmektedir.

Ünlülerin minimal makyaj trendleri ünlüler bronz ve kırmızının uyumuna bayılıyor. Bronz tene kırmızı rujun yeterli olduğunu düşünüyorlar. Şeffaf bir fondöten ile cilt kusurları gizlenir ve pürüzsüzlük sağlanır. Ayrıca yanaklarınızda doğallığı ön planda tutmak için pudra ürünleri kullanmanız önerilir. Minimal makyajda kaşların sabitlenmesi ve doğal bir görünüme sahip olması önemlidir. Yüz hatlarını vurgulayan kaşlar ten renginizle uyumlu olmalıdır. Ayrıca son zamanlarda ünlülerin en çok tercih ettiği parlak ve simli rujlar oluyor. Minimal makyajı parlak bir rujla desteklemek onu oldukça çekici kılıyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu