Ekonomi

İş Bankası EFT İptali Nasıl Yapılır?

Türki İş Bankası aracılığıyla yapılabilecek birden fazla işlem vardır. Bunlardan biri de EFT yapmak ya da yapılan EFT iptali gerçekleştirmektir. Siz de rahatlıkla bu işlemi yapabilirsiniz.

EFT İptali Neden Gereklidir?

EFT iptali, her bireyin bilmesi gereken kavramlar arasında yer almaktadır. Zira her bireyin EFT yapmaya ihtiyacı olabilir ve önemli bir meblağ göndermek istemiş ancak yanlış birine göndermiş olabilirsiniz. Böyle bir durumda siz de EFT iptali yaptırmak isteyeceksiniz.

EFT’yi kısaca açıklamak gerekirse bir bankadan başka bir bankaya para aktarılmasıdır diyebiliriz. Çoğu bankanın müşterileri mobil uygulamalar kullanmakla birlikte en çok yaptıkları işlemde EFT olarak görülmektedir.

EFT Yaparken Dikkat

Öyle ki bu kadar sık ve çok yapılan işlem esnasında problem yaşanma durumu çok tabi ve doğaldır. Siz de EFT işlemlerinizi yaparken zaman zaman hatalar ve yanlışlıklar yapıyorsanız yaptığınız bu EFT işlemlerini iptal edebilirsiniz.

İş Bankası müşterilerine tüm konularda hızlı işlemler sunduğu gibi EFT işlemlerini de oldukça hızlı gerçekleştirmektedir. Bu sebeple eğer iş Bankası müşterisi iseniz EFT iptal etme işlemini yaparken en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan bir tanesi de iptal işlemini yaparken hızlı davranmanızdır.

İş Bankası EFT İptal Yöntemleri

Her bankada olduğu gibi İş Bankası’nda da EFT iptal işleminizi gerçekleştireceğiniz birden fazla yöntem bulunmaktadır. Size en uygun yöntemi kullanarak yaptığınız EFT işlemini iptal edebilirsiniz. Bu işlemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Bunlardan bir tanesi müşteri hizmetlerini arayarak yanlış yapmış olduğunuz EFT işlemini belirterek yaptığınız işlemi iptal ettirebilirsiniz.
  • Tercih edebileceğiniz yöntemlerden biri ise daha çok işini garantiye almak isteyenlerin başvuracağı yöntemler arasında yer almaktadır. bu kısımda en kısa sürede herhangi bir iş Bankası şubesine giderek yaptığınız EFT işlemini iptal ettirebilmek karşımıza çıkmaktadır.
  • Diğer yöntemlere nazaran en kısa sürede gerçekleştireceğiniz işlem ise iş cep uygulaması üzerinden bahsi geçen bu işlemi tamamlamanızdır. Şayet iş cep uygulamasını kullanıyorsanız uygulamaya giriş yaparak EFT iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Mobil uygulamaya girdikten sonra para transferleri / EFT işlemleri sekmesine giderek yaptığınız işlemi iptal edebilirsiniz.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu