Güzellik

Doğal Malzemelerle 10 Yöntemle Evde Diş Beyazlatma

Evde diş beyazlatma yöntemi ile dişlerinizin beyaz olmasını ister misiniz? Elbette diş beyazlığını etkileyen pek çok faktör var. Özellikle var olan kemik rengi dişlerinizi etkiler.

Doğal malzemelerle diş beyazlatma sayesinde, büyük ölçüde dişlerinizin beyazlığı korunur. Dişlerinizin en iyi şekilde beyazlamasına etkisi olması için sunduğumuz yöntemleri değerlendirin. Siz de dişlerinizdeki farkı görün.

Evde diş beyazlatma Yöntemleri

 

  • Özel Diş Macunu

Dişlerinizin beyazlığını korumak açısından dişlerinizi düzenli olarak fırçalayın. Beyazlatma etkili bir diş macunu ile günde 2 kere fırçalamanız önemlidir.

  • Karbonat

Dişleriniz beyazlaması için su ile karıştırıp diş fırçası yardımı ile dişlerinize sürün. Haftada 1 kere uygulama yeterli olacaktır.

  • Muz Kabuğu

Dişlerin beyazlaması için önerilenler arasında. Muz kabuğunun iç kısmı ile dişlerinizi fırçalar gibi hareket edin. Dişlerinize haftada 1 2 kere uygulayabilirsiniz.

  • Limon ve Karbonat

Limon ve karbonatı karıştırıp, dişlerinize uygulayabilirsiniz. Kısa süre içinde dişlerinizdeki renk değişimini göreceksiniz.

  • Tuz ve Sirke

Beyazlatma konusunda etkili olan tuz ve sirke var. Doğal yöntemler ile diş beyazlatma dendiğinde akla geliyor. Bir miktar hazırlayarak dişlerinizi bu karışımla fırçalayabilirsiniz.

  • Çilek

Çilek içeriği sayesinde dişlere beyazlık etkisi sunar. Bunun için yapmanız gereken, dişlerinizi beyazlatmak için çileği dişinize sürmek. Bu şekilde bir iki dakika uygulama yaparak sonrasında dişlerinizi diş macunu ile temizleyebilirsiniz.

  • Defne Yaprağı

Dişlerinizin beyazlamasına etkisi olacak defne yaprağını kaynatıp, o suyu ağzınızda çalkalayın. Dişlerinizin beyazlamasında etkili olacak bir bitkidir.

  • Tarçın

Bir diğer beyazlatma yöntemleri arasında yer alıyor. Siz de tarçınlı su yaparak ağzınızı çalkalayıp dişlerinizin bakımını derinlemesine yapabilirsiniz.

  • Diş İpi

Diş aralarında olan sarılıkların giderilmesi için diş ipi kullanımı önerilir. Dişlerinizin temizliğine ne kadar dikkat ederseniz rengi konusunda o kadar memnun olursunuz. Bunun için mutlaka diş ipi de kullanarak diş beyazlığının maksimum olmasını sağlayın.

  • Karbonatlı Su

Ağzınızı durulamak için tercih ettiğinizde hem dişleriniz beyazlar hem de ağız yaralarına iyi gelir. Derinlemesine dişler beyazlar. Diş beyazlatma yöntemleri arasında mutlaka tercih etmeniz gerekenlerden biridir.

Bu yöntemlerden birini kullanarak sizde doğal yöntemleri kullanarak evde dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu