Ekonomi

Borç Transferi Yapan Bankalar

Borç transferi yapan bankalar bazen son derece cazip faizlerle borçları yeniden yapılandırma imkanına ulaşmanızı sağlar.

Birçok kişinin kredi ve kredi kartı borcu var ve borç transferi yapan bankalar arayışı son derece fazla olabiliyor. Bu durumların kontrol altına alınmasını sağlayan çözümler için bankalardan hizmet alabilirsiniz. Özel faiz oranları ve imtiyazlarınız olabiliyorsa, borç kapama kredisi kullanarak kredilerinizi kapama şansınız olabilir. Ancak yeni krediler kullanmamaya özen göstermeniz gerekecektir. Aksi halde bitmek bilmeyen bir borç sarmalı içine düşebilirsiniz.

Özellikle borç transferleri konusunda bilgi almak istediğinizde çalıştığınız bankalar başta olmak üzere birçok değişik bankanın özel kampanyaları oluyor. Başta kredi kapama kredileri olmak üzere birçok farklı transfer kredi imkanıyla borcunuzu farklı bir bankaya transfer edebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Kullanılır?

 

Son derece farklı bir sürecin söz konusu olduğu bankalarda borç kapama kredisi de farklılık göstermektedir. Değişik ihtiyaçlar söz konusu olduğunda yararlanabileceğiniz borç kapama kredisi başvurusu için  ilgili bankaya tüm borçlarınızı belirterek başvurunuzu yapabilirsiniz. 2021 yılı için %1,39 oranında faizle borç kapama kredisinin verilmesi mümkün olmaktadır.

Kullanılan tüm finansman ürünlerinin tercih edilerek kapama sağlayan çok sayıda uygulama için 100 bin TL’ye varan oranlarla borcunuzu yapılandırmanız mümkün olabilir. Özellikle tüm borçları tek bir kredi altında toplamak isterseniz bu başvuruları yaparak kredilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

 

4 yıla uzanan vadelerle borcunuzu tek bir çatı altında toplayabilirsiniz. Ancak bunun için kredi limitinizin olması ve ödemelerinizi düzenli olarak yapmamız gerekmektedir. Güncel olarak belirlenen faizler ve özel şartlar söz konusu olduğunda borç kapama kredisi başvurusu yapmanız da mümkün olabilir. Bunun için ilgili bankanın şubesine giderek yetikiliyle görüşmek en iyi çözümlerden biri olacaktır. Başvuru için gereken evraklar şu şekildedir:

  • Borcunuz olan bankalardaki borç miktarınız ve erken kapama tutarınız
  • Kimliğiniz ve diğer başvuru belgeleriniz beraberinde ilgili bankanın şubesine gidebilirsiniz.

Borç kapama kredisini kullanmanız durumunda, krediyi veren banka bu bankadaki tüm borçlarınızı EFT ile sıfırlayacak ve kullandığınız kredi üst limiti kadar parayı o bankaya borçlanmış olacaksınız.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu