Ekonomi

BİM Marketler Zinciri Kimindir?

Birçok yerde şubesi bulunan BİM Marketler Zinciri kimindir?  Diyenler Cüneyt Zapsu cevabını alacaklardır. Bu makalede kısaca bilgi vereceğiz.

BİM marketler zinciri kimindir? Sorusu bugüne kadar birçok spekülasyona neden oldu ve BİM marketler kimin hakkında asılsız açılımlara ortaya atıldı. 1994 yılında Cüneyt Zapsu ve Aziz Zapsu tarafından kuruldu. Kısa sürede çok ünlendi ve şube sayısı her geçen gün artarken, en çok kar getiren markalardan biri haline geldi. 2003 yılında ise Mustafa Latif Topbaş isimli bir iş insanı hisselerin tamamını aldı. 2010yılında ise 496 milyon dolarla halka açıldı. Dünyanın en zengin insanlarından olan  Mustafa Latif Topbaş, aileden Ülker’in sahipleriyle akrabalar. Ancak eski İBB Başkanı Kadir Topbaş ile akrabalıkları yoktur.

BİM Açılımı Nedir?

BİM açılımı Birleşik Marketler A.Ş. olarak bilinmektedir. BİM olarak bilinir ve 1994 yılında 21 şubeyle işe başlayan market, 2020 yılında 2400 mağaza sayısına ulaşmıştır. Neredeyse her semt ve mahallede biri BİM mağazasının olduğu bilinmektedir. Ortakları arasında Firdevs Çizmeci, Ahmet Hamdi Topbaş, Fatma Topbaş, Abdulrahman el Khereiji bulunmaktadır. Şirketin %70,36’sı halka açıktır ve İstanbul Borsa’sının en değerli hisselerine sahiptir. Bu yüzden en karlı şirketlerden biri olarak bilinirler.

Bim’de Satılan Ürünler

Birbirinden değişik ürünler satan BİM mağazaları her hafta aktüel ürünler kataloğu yayınlamaktadır. Bu şekilde bilindik markaların birçok ürünü uygun fiyatlarla satılabilmektedir. Özellikle elektronik ve kişisel bakım konusunda birçok indirimli ürün satın alma imkanı vardır. Aktüel ürünler ve haftanın indirimli gıda ürünleriyle birçok aradığınızı bulabilirsiniz. Temel ihtiyaçlar ve gıda ürünleri de indirimli fiyatlarla satın almanız mümkün olmaktadır. Et ve süt ürünlerinde de uygun fiyatlı ürünlerin bulunması söz konusu olmaktadır.

BİM Aktüel Ürünler

Son derece popüler olan BİM aktüel ürünleri her hafta elektronik, kişisel bakım, oyuncak ve giyim gibi değişik kategorilerde indirim imkanı sunar. Son derece ekonomik fiyatlarla temel ihtiyaçları karşılamak üzere kurulan marketler zincirinde çok sayıda ürün grubunu satın almak mümkün olmaktadır. Farklı illerde de mağazaları bulunan BİM marketler, sınırlı sayıdaki özel indirimli ürünlerini haftalık aktüel kataloglarda yayınlamaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu