Güzellik

Yaz Sıcaklarında Boyalı Saçlarınızı Korumaya Alın

Yaz sıcaklarında boyalı saçlarımızı nasıl koruruz? Tatilde saçları korumanın yollar, Tatil için uygun saç modelleri, saçları denizden korumanın yolları

Yaz sıcağında saçlarımızı nasıl koruruz?, tatil mevsimine girdiğimiz şu dönemde deniz ve ve havuz hayallerini kurmaya başladık bile. Bronzlaşmanın tadını çıkarırken ve kendimizi denizin serin sularına bırakırken saçlarımıza harcadığımız çabayı unutmamak lazım. Deniz tuzu, havuzdaki klor, kavurucu güneş ışınları, nemden dolayı yıpranan saçlar ve saçlarımızın canlılığını kaybetmesini istemeyiz.

Tatilde Saçları Korumanın Yolları Nelerdir?

Kesinlikle önce denize veya havuza girmeden duş alın. Kirden arınmış saçların üzerinde duru suyun etkisiyle doğal koruyucu katman oluşur. Asıl püf nokta ise denizden veya havuzdan çıktıktan sonra tekrar duş almaktır. Tatilde saçları korumanın yolları, havuzun kloru, denizin tuzundan arınmış olan saçlarınız rengini daha uzun muhafaza eder. Yıpranmalarında önüne geçmiş olursunuz. Saç bakımı için havuza veya denize girmeden önce Hindistan cevizi yağı sürerek zararlı etkilerden korunmasını sağlayabilirsiniz. Kesinlikle güneşten koruyucu yağlar işe yarayacaktır.

Tüm saç bakım ürünlerinizi tatil çantası hazırlarken yanınıza aldığınızdan emin olun. Saçlarınız boyalı veya röfleli ise renk koruyucu saç bakım ürünlerini mutlaka yanınızda bulundurun. Güneş koruyucu, saç spreyi gibi saçı güneşten koruyan ürünler tercih edin.

Tatil İçin Uygun Saç Modelleri Nelerdir?

Güneşten saçlarınızı korumak için en etkili yöntem kesinlikle şapka kullanımı ve uygun saç modelleridir. Tatil için uygun saç modelleri ise toplu ve örgülü saçlardır. Saçlarınıza güneş koruyucu saç spreyi ya da durulanmayan saç bakım kremlerinden sürerek bol bir şekilde örebilir ya da dağınık topuz modellerinden birisini uygulayabilirsiniz. Saçınızın tümü bu sayede, özellikle de saç uçları güneş ışınlarına direk maruz kalmayacaktır.

Saçlarınızı argan yağı ile koruyun. Argan yağı içeren saç bakım ürünleri saçlarda koruyucu tabaka oluşturarak doğal bir bakım sağlar. Tatil sonrasında özellikle saçlarınızı argan yağı ile yoğun bakıma almak saçlarınızı güçlendirecektir.

Saçları denizden korumak için en etkili yöntem ise saçlara bone kullanmaktır. Bone kullanmak sizi rahatsız ediyor ise saçı güneşten koruyan yağlar ve güneş koruyucu saç bakım ürünlerini kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu