Burçlar

Yay Burcu

Doğum tarihiniz 23 Kasım ile 22 Aralık tarihleri arasındaysa Yay Burcu özelliklerini taşıyorsunuz demektir. Jüpiter sizin üzerinizde çok etkilidir.

Burcunuzun Özelliklerini Tanıyın

Astroloji olarak bilinen ilgi alanı ile efsaneleri anlatan mitoloji her zaman birlikte konuşuldu. Burçların özelliklerini anlatırken de ikisi bir arada gidiyor. Sentor olarak adı geçen, yarı insan yarı at diye çizilen ve elindeki oku atmaya hazırlanan mitolojik varlık Yay Burcunun özellikleri hakkında ipucu veriyor. Burçlar arasında çift karakterli grup arasında sayılıyorsunuz. Bu yüzden biraz karmaşa içinde yaşadığınız gerçektir. Ama sonuçta en büyük özelliğiniz meraklı olmaktır. Hayatı çok, çok seversiniz. Eğitim sizin için fazlasıyla önemlidir. Hayal gücü kuvvetli ve hep neşelisinizdir.  Yay takımyıldızının duruşu Sentor’a benzer ve Kuzey Yarımkürenin en parlak yıldızı olan Vega’da bu grup içindedir. Yay burcundan olanlar da belki bu yüzden zeka ve karakter olarak parlarlar. Gezip görmeyi, öğrenmeyi, felsefeyi severler. Zaten üzerinizde etkili olan Jüpiter her zaman bolluğu, bereketi simgelemektedir.

Tabii ki Sentor’dan gelen at sizin temsilcinizdir. Turkuaz ise uğurlu taşınızdır. Perşembe günlerinin size uğur getireceğine inanılır.

Bir de Kaprisli Olmasanız!

Her konuda sonuna kadar hissetme özelliğine sahip Yay burçları aynı zamanda sabırsız ve kaprisli de olabilirler. Karşıdakine önem vermemek olumsuz özellikleri arasındadır. Heves ettiğinizden çabucak sıkılabilirsiniz.

Yay Burcunun Kadınları

Öncelikle çok iyi, çok neşeli arkadaş olabilirler. İlgi ve iltifat yay burcu kadınlarının çok hoşlarına gider.

Yay Burcu Erkekleri

Duyarlı, neşeli, hareketli, eğitimli insanlı seven, bu yüzden karşı taraftakinin kafa yapısına çok önem veren karakterlerdir. Eğer gerçekten severse sonuna kadar gider.

2018 yılının kalan günlerinde özellikle 8 Kasım’dan itibaren sizin burcunuza giren Jüpiter hayatınız üzerinde çok olumlu etkiler sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu