Dekorasyon

Yatak Odalarınızda Özgün Tasarımlar

Yatak odasında özgün tasarımlar

Yoğun bir iş temposunu geride bıraktığınız haftanın ardından yatak odanızı kendi özgün tarzınızla yeniden dekore etmek için hafta sonları sizin için en ideal zamanlardır. Başarılı bir yatak odası dekorasyon uygulaması için son çıkan trend ögeleri kendi fikirleriniz ile oluşturduğunuz tasarımlarınız ile bütünleştirmek bu işe başlarken sizin için bir başlangıç noktası olmalı.

Dekorasyonda Özgün Fikirler

Bu anlamda size tavsiye edebileceğimiz fikirlerden birisi eş figürlü masa lambaları kullanmaktır. Bunun için öncelikle şu an kullandığınız masa lambası biçimindeki gece lambalarınızın başlıklarını değiştirerek işe başlayabilirsiniz. Elinizin altında bulunan dantelli kumaşlardan gece lambalarınız için yaratıcı başlık kılıfları yapabilirsiniz. Yatak odası dekorasyon çalışmalarınızı farklı kılacak başka bir önerimiz ise fiyatı uygun olan herhangi bir objeyi birden fazla yatak odası içinde kullanmanızdır. Örneğin bu uygun fiyatlı küçük tablolar ile duvarlarınızı süslemek olabilir. Kullanmış olduğunuz eski çarşaf ve nevresim takımlarınızı değiştirmek kulağa basit bir fikirmiş gibi gelse de bunun yatak odası içerisine yepyeni bir hava verebileceğini unutmayın.

 

Burada dikkat edeceğiniz yatak odası dekorasyonu için mevsime uygun renkleri tercih etmek olacaktır. Yaz mevsiminde açık tonlar kış mevsiminde ise daha koyu renkleri tercih etmelisiniz. Limon tonlarının hâkim olduğu hafif yazlık örtüler ile nevresim takımlarınızı kombin yapabilirsiniz.

 

Aynalar, Raflar Yastıklar

Yatak odası içerisinde kullanmış olduğunuz yastıklara gelince bazıları yatak odası mekânlarında aşırı derecede yastık bulundururlar. Bu her zevke göre değişen bir tercih olmakla birlikte yatak odanızda bol yastık kullanımı odanızın görüntüsünü daraltan bir tercih olduğunu unutmamalısınız. Bunun yerine iki adet uyku yastığı ve bu yastıkları tamamlayan iki ince boyun yastığı ile de pekâlâ odanızı boğmadan yatak odası dekorasyon çalışmanızı şık bir görüntüye kavuşturabilirsiniz. Yatak odası dekorasyon uygulamanızın havasını tamamen değiştirecek bir başka önerimiz ise ayna kullanımıdır. Doğru ayna kullanımı mekânlarınıza bir yandan aydınlık bir görüntü sunarken öte yandan da müthiş bir derinlik katan dekoratif ürünlerdendir. Büyük boy aynaları alarak ışığı yatak odanıza yansıtabilir, çevresi süslü klasik tarz veya Venedik tarzı modelleri de tasarımlarınızda kullanabilirsiniz. Son olarak size önerebileceğimiz yatak odanıza şık ve dekoratif raflar eklemektir. Kolaylıkla kendiniz kurup monte edebileceğiniz piyasada satılan çok çeşitli raf seçeneklerinden kendi tarzınıza uygun olanlardan birini alıp yatak odanızda kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu