Moda

Göğsümden Hala Süt Geliyor? Ne Yapmalıyım?

Çoğu kadın ‘’göğsümden hala süt geliyor? ne yapmalıyım?’’ sorusunun yanıtını merak ediyor. Emzirmeyi bırakan anneler de zaman zaman süt gelmesi normal bir durumdur.

’Göğsümden hala süt geliyor? ne yapmalıyım?’’ sorusunu emziren annelerin hemen hemen çoğu merak ediyor. Öncelikle belirtmek isteriz ki emzirmeyi bıraksanız da zaman zaman göğsünüzden süt gelmesi normal bir durumdur. Bu durum sizi rahatsız ediyor ise hekiminize danışarak ilaç kullanımına başlayabilirsiniz. Ancak zamanla süt kendiliğinden kesilecek ve bir daha gelmeyecektir.

Bebeğinizi emzirmeyeli bırakalı aylar geçmiş olabilir. Bu süreçte eğer süt gelmeye devam ediyor ise kadın doğum uzmanına danışabilirsiniz. Hekiminiz size sütü kesecek bir ilaç verir. Aynı zamanda bu ilaçlar piyasa’da da satılıyor. Fakat doktor kontörlü altında ilaç kullanımı her zaman daha sağlıklı bir durumdur.

Emzirmeyi Bıraktıktan Sonra Göğüsten Süt Gelmesi Normal Mi?

Emzirmeyi bıraktıktan sonra göğüstün süt gelmesi normal bir durumdur. Bu yüzden endişe etmenize gerek yoktur. Emzirme süreci pek çok kadını zorlayan bir süreçtir. Bebeğin sağlığı için anne sütü oldukça önemlidir. Kimi anneler bebeğini 1.5 yaşına kadar emzirirken, kimi anneler ise 3 yaşına kadar emzirebiliyor. Emzirmeyi bırakmaya karar verdiğinizde doktorunuza danışmanızı önermekteyiz.

Bebeğiniz ile emzirme sürecinin sonuna geldiğinizi düşünüyorsanız sağlıklı bir şekilde sonlandırmaya özen göstermelisiniz. Bu süreçte hekiminizden destek almanızda fayda var. Bebeği sütten kesmek elbette ki zor bir durumdur. Ancak sütten kesmeden önce bu konu hakkında bilgi edinmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Sütten Kestikten Sonra Meme Ağrısı Olur Mu?

Bebeği sütten kestikten sonra meme ağrısı ortaya çıkabilir. Bu vücudunuzun hala süt üretmesi ile ilgilidir. Meme de biriken süt tüketilmediği için ağrıya neden olabilir. Bu durumun önüne geçmek için süt sağma makinesi kullanabilirsiniz. Bu süreçte dilerseniz hekiminizden de bilgi alabilirsiniz. Göğüs ağrısını hafifletmek için göğüs masajı da yapabilirsiniz.

Sütten Kestikten Sonra Meme Ağrısı Nasıl Geçer?

Bebeğinizi sütten kestikten sonra memenizde oluşan ağrıyı geçirmek için göğüs pompası kullanmalısınız. Aynı zamanda memelerinize soğuk kompleks uygulayabilir ya da masaj yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu