Yaşam

Tuvalet Tıkanıklığı Açma için Öneriler

TUVALET TIKANDI YARDIM

Şehirde yaşam süren insanların sıkıntısız bir günü geçmiyordur herhalde. Ama yaşadığımız sorunların da dereceleri var tabiî ki. Bazılarını hemen çözeriz bazıları ise bizi hayli uğraştırır. Sinirlerlerimiz bozulur. Köylerde kasabalarda sorun yaşanmaz demiyoruz elbette ama kentsel hayat yaşamı zorlaştırıyor.

Tuvalet tıkanıklığı açma kolay bir işle değildir ve aklınıza gelen en kötü problem nedir diye düşünseniz tuvaletin tıkanıp banyonuzu, mutfağınızı pis suların basacağını söylemek kaçıncı sırada aklınıza gelir. Aklınıza bile gelemeyen getirmek bile istemeyeceğiniz bu problemle karşılaşmamak için bazı önlemleri almayı unutmayın.

tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır
tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır

Tuvaletin tıkanmasını önlemek için neler yapılabilir.

* Eğer yeni bir ev aldıysanız taşınmadan önce tüm tesisatınızı gözden geçirtin. Taşındıktan sonra oluşacak problemleri çözmek hem zor hem de sıkıntılı olacaktır. Size ekonomik olarak da yük bindirir. Tesisatçı çağırırken ucuza kaçmaya çalışıp ehil olmayan birine işi bırakmak yapacağınız ikinci hata olur. Uzman bir kişiye tesisatı kontrol ettirin. Varsa bağlantı hatalarını düzelttirin. Eğer evi almayıp kiraladıysanız aynı işlemler için bilgilendirerek yardım isteyin.

*Tesisatta sorun yoksa şanslısınız. O zaman geriye dikkat etmek kalıyor. Hanımlar temizlik yaparken kendini kaybeder bir de bir an önce bitsin ister. Yerler silinince kirli sular tuvalete dökülür. İçinden temizlik bezini almadıysanız eyvahlar olsun. Bez tuvalete kaçtı tıkanma riskiyle yüz yüzesiniz. Bu durumda bol bol su dökmelisiniz. Şanslıysanız bez bir yere takılmaz ve tıkanmaz wcniz.

*Temizlik sizin değil de yardımcınızın işiyse o zaman mutlaka uyarın. Kovaları boşaltmadan kontrol etsin. Bir atasözü der ki el elin eşeğini türkü söyleyerek ararmış.

*Önemli bir sorun da tuvalet kâğıdı seçimi. Tuvalet kâğıdı sorun olur mu demeyim. Gizli ilerleyen aklımıza gelmeyen bir sorundur üstelik. Kalitesiz bir tuvalet kâğıdı seçersek suda erimeyeceği içim birikerek zamanla tıkanmaya sebep olur. Tersime çok kalın kâğıtlar da aynı sorunu yaşatabilir bize. En iyisi çöp kutusu kullanmak olur.

Bütün önlemlere rağmen bu sorunu yine de yaşayabiliriz zaman ne yapmalıyız. Size birkaç öneri.

Önce bol bol su döküp uygun bir pompayla pompalamayı deneyin. Kısa yoldan kesim çözüm isterseniz uzman bir ekip çağırın kırmadan dökmeden halletsin.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu