Moda

Şapkalar Nasıl Kombinlenir? 

 

Şapkalar Nasıl Kombinlenir? 

Şapkalar; kullanması zor parçalar. Her kadının kullanamayacağı, kombin edemeyeceği, taşıyamayacağı şapkalar… Hangi kombin üzerine, hangi şapkayı kullanacağımıza nasıl karar vereceğiz? Rüküş olmadan, kombinimizi şapka ile nasıl meç edeceğiz? Yaz aylarında, sahil kenarlarında oldukça rastlıyoruz şapkalara, ancak her zaman doğru kullanılamıyor. Doğru kullanılamadığı gibi rüküşlüğe de yol açıyor. Şapka kullanalım, ancak rüküş olmayalım.

Yaz aylarında en çok tercih edilen parçalardan biri; uçuş uçuş, salaş elbiseler öyle değil mi? Uçuş uçuş, salaş elbisemizi parmak arası sandaletler yahut dolgu topuklar ile kullanıyoruz. Elimize kocaman, yumuşak deri çantamızı almayı da es geçmiyoruz. Tahta boncuktan yapılmış kolye ve bilezikler ile kombinledikten sonra başımıza geçirdiğimiz kocaman yaz şapkamız ile kombinimizi tamamlıyoruz. Ancak, bu tarz kombinlerde dikkat edilmesi gereken husus, şapkanız renkli olmasın, hasır renginde olsun… Uçuş uçuş kıyafetiniz, kocaman şapkanız, kolyeniz bileklikleriniz her biri dikkat çekiyor. Şapkanız da renkli olursa anlam karmaşasına yol açarsınız. En doğru seçenek hasır rengi şapka.

Boyfriend jeaniniz, salaş bluzünüz ile stilettoyu elbet kombin etmelisiniz. Stiletto ile ters köşe yaptığınız tarzınızı, maskulen bir şapka ile destekleyebilirsiniz.

Kalıplaşmık giyinmek ile farklılık yaratamazsınız. Kendize özgü tarzınız olmalı. Görene, aaa ne kadar da güzel olmuş parçaların birbiri ile uyumu, ancak o parçaları birleştirmek benim aklıma gelemezdi dedirtmelisiniz. Şort, salaş bluz, kocaman, yumuşak deri çanta kombini; sphor bir kombin değil mi? Üzerinize alacağınız ceket, ayaklarınızdaki mantar topuklar ile ters köşe yaparken, kafanıza geçireceğiniz, patlayan renkte şapkanız ile spor şıklığa gönderme yapacaksınız.

Şıklığınızın daim olmasını dilerim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu