Dekorasyon

Renkli Salon Dekorasyonu

 

Renkli Salon Dekorasyonu

Ev dekorasyonunda salonların önemli bir yeri vardır. Evlerde genellikle en büyük alanlar olan salonları dekore etmek son derece önemlidir. Çok sayıda misafir geldiğinde ağırlamak için kullandığımız salonlarda artık daha canlı tonlar hakim olmaya başladı. Günümüzdeki canlı renkler trendine uygun salonlar dikkat çekmeye başladı.

Renkli salon dekorasyonu konusunda önemli birkaç nokta vardır. Öncelikle, sırf renkli olacak diye, göze hoş gelmeyecek şekilde renk kombinasyonlarından uzak durmalısınız. Tercih edeceğiniz renklerin birbirine uyumunun yanı sıra tonlarına da dikkat etmelisiniz. Renkli dekorların zıt renkli dekorlara göre daha zor olduğunu da unutmamanız gerekir.

Renkli Salon Dekorasyonu

Dekorasyonda canlı renklerden hoşlanıyorsanız, salonunuzun da bu şekilde canlı olmasını sağlayabilirsiniz. Renkli salon için hangi renkleri tercih ederseniz edin, duvarınızın renginin açık tonlarda olmasına dikkat etmelisiniz. Böylece renklerin daha fazla ön plana çıkmasını ve salonunuzun daha aydınlık olmasını sağlayabilirsiniz.

Renkli salon dekorasyonu konusunda aksesuarların büyük bir önemi vardır. Modern tasarıma sahip olan, renkli bir orta sehpanın yanında pembe ayaklı lamba gibi parçalar ile canlı renkleri kullanma şansı yakalayabilirsiniz. Ayrıca bu dekorasyonda renkli koltuk takımları, farklı renklerde yastıklar da ön plana çıkmaktadır.

Renkli Salon Dekorasyonu

Renkli salon dekorasyonu konusunda halı ve perde konusu da önemlidir. Genellikle canlı renklerden oluşan çiçek desenli perdeler ve yine canlı renklerle oluşan halılar ile uyum yakalamanız mümkündür. Bunun yanı sıra çizgili ve renkli kilimler kullanarak da bütünlük yakalayabilirsiniz.

Renkli salon dekorasyonu konusunda bu yıl sarı, turuncu ve mavi gibi renkler ön plandadır. Modern tasarımlı ürünler ile kullanıcıların karşısına çıkan firmalar, değişik renklerde ürün üretmektedir. Sizler de canlı, ferah ve pozitif bir salon oluşturmak için, günümüzde sıkça kullanılan renkli dekorasyonu tercih edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu