Teknoloji

Telefonumun Şarjı Çok Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım?

Telefonumun şarjı çabuk bitiyor ne yapabilirim? diyorsanız bu yazımızda önereceğimiz çözümler sayesinde bu sorununuzdan kurtulacaksınız.

Telefonumun şarjı çabuk bitiyor ne yapmalıyım? diyorsanız size önerebileceğimiz bazı yöntemler var. Telefonlar çok çabuk günümüzde herkesin cebinde olan ve içerisinde bir dünya teknoloji barındıran cihazlardır. Bu cihazlarda işlerimizi hallederiz, oyunlar oynarız, film veya dizi izleriz. Ve gün boyu yaptığımız bu işlemler sonucunda cihazımızın şarjı azalır veya biter. Ve buna çözümler aramaya yöneliriz.

Öncelikle telefonumuzun Android mi yoksa İOS mu olduğunu öğrenelim. Her iki işletim sistemi içinde çabuk şarj bitme sorununa farklı çözümlerimiz var.

İOS İşletim Sistemi İçin Şarj Tavsiyeleri

Öncelikle telefonunuzda açık olan arka plan uygulamalarını kapatın. Güncel olmayan bütün uygulamaları güncelleyin. Widget sayısını minimuma indirin. Konum servislerini kapatın. Cihazınız boşta dururken ters çevirin, bu sayede gelen bildirimlerden dolayı ekranınız parlamayacaktır. Uyandırmak için kaldır seçeneğini kapatın. Düşük güç modunu tercih edin.

Eğer bunlara rağmen şarj hızlı bitiyorsa, ayarlar bölümüne girin ve pil sekmesini açın, daha sonra pil ömrünü kontrol edin. Eğer pil ömrünüz az gözüküyorsa mutlaka teknik yardım alın.

Android İşletim Sistemi İçin Şarj Tavsiyeleri

Android cihazınızın parlaklığını kısın veya otomatik parlaklıkta kullanın. Konum servislerini kapatın. Rahatsız etmeyin modunu etkinleştirin. Arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Mümkünse hücresel veri bağlantısı yerine wifi bağlantısı kullanın. Uygulamalarınızı her zaman güncel tutmaya özen gösterin. Mümkün olduğunca düşük güç modunu tercih edin. Bluetooth, hücresel veri, wifi bağlantısı gibi özellikleri gerekmedikçe açmayın ve kapalı tutun. Canlı duvar kağıdı kullanmayın siyah duvar kağıdı tercih etmeniz pil ömrünüzü önemli ölçüde etkileyecektir.

Tüm bunları uyguladınız ancak, hâlâ çabuk şarj bitme sorunu yaşıyorsanız. Sorun devam ediyorsa telefonunuzun arkasını çevirin ve şişkinlik olup olmadığını kontrol edin. Eğer şişkinlik varsa bataryanızın durumu kötüdür ve bataryanızın patlama riski vardır.

O yüzden en yakın teknik servise danışarak bataryanızı değiştirin. Bu durum her iki işletim sistemi içinde geçerlidir. Bu çözümleri uygulayarak çabuk şarj bitme sorununa çözüm bulabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu