Güzellik

Tahriş Olan Cilde Ne İyi Gelir?

Çeşitli nedenlerden dolayı cildiniz tahriş olmuş ise 03 diyorsanız bazı tariflerle cildinizi daha sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Kozmetik ürünlerinden yararlanmak yerine evde kendi yöntemleriniz ve doğal malzemeler ile yapabileceğiniz bitkisel krem ve jeller ile cildinizi daha kısa sürede iyileştirme imkanına sahip olabilirsiniz. Üstelik bu doğal ürünler ile hazırlanan karışımların cilde herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Cilt Sorunları Ve Çözümleri

Ciltte meydana gelen kızarıklık, egzama, cilt sivilce izleri vb. problemler genellikle karşılaşılan cilt sorunları olarak karşımıza çıkıyor. Cilt sorunları ve çözümleri ile cildin bu problemlerine en kısa sürede ve iyi bir şekilde etki eden doğal yöntemlerden yararlanıldığında hem en masrafla hem de en doğal yöntemlerle müdahale ediliyor. Egzama tedavisinde maden suyunun önemi büyüktür.

İçerisinde ki mineraller ile cilde müdahale edilmekte ve cildin iyileşmesi sağlanmaktadır. Cildin yumuşamasında zeytinyağı kullanılabilir. Sivilce izleri, yara ve yanık gibi durumlarda ise cildin temizlenmesinin ardından ozon yağı bir pamuk yardımı ile cilde direkt olarak uygulanır. Ozon yağı cilt üzerinde yara ve yanıkların tedavisinde kullanılır.

Tahriş Olmuş Cilt Maskesi

Havuç maskesi, vazelin maskesi  tahriş olmuş cilt maskesi için önerilen doğal içerikli maskelerdendir. 1 tane salatalık, yarım havuç ve 1 çay kaşığı vazelin ile havuç maskesi elde edilir. Salatalık ve yarım havuç püre haline getirilir. Karışıma vazelin eklenir.

Malzemeler harmanlanıp cilde uygulanır. Ciltte ki tahriş ve kızarıklık için bu maskeden yararlanılabilir. 1 çay kaşığı vazelin ve biraz da Aloe Vera’dan yararlanılarak tahriş olmuş cilde bu karışım sürülür. Cilt kızarıklıklarının ve tahrişlerinin giderilmesinde bu iki maske kullanılarak cildin rahatlaması sağlanır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu