Teknoloji

Swarm Nedir, Swarm Hesabı Nasıl Silinir?

Swarm Nedir, Swarm Hesabı Nasıl Silinir? Günümüzde sosyalleşme ve etkileşim adına birçok farklı uygulama geliştirildi. Bizde yazımızda swarm nedir, nasıl silinir bu konuyu ele alacağız.

Swarm nedir, nasıl silinir? Birçok kullanıcı bu sorunun cevabını merak eder. Teknolojiyle birlikte birçok uygulamanın farklı konseptlerde sunulması insanları bu uygulamalara yöneltti. Kullanıcılara farklı kullanım imkanı tanıyan bu tarz uygulamalar daha da popüler olacağa benziyor. O zaman bizde yazımızda Swarm nedir, nasıl silinir sorularına yanıt arayalım. Öncelikle swarm nedir? bunu kısaca açıklayalım.

Swarm Nedir?

Önceki adı Foursquare olan Swarm yer bildirimi yapan sosyal medya hesaplarından biridir. Gidilen mekanlara uzaklığı ve kayıtlı olan arkadaşlara mesafeyi belirten bu uygulama sosyalleşme adına hizmet sunar. Yer bildirimi yapmak için konum özelliği açık olmalıdır. Gidilen yerlerde “check-in” adı verilen yer bildirimi kayıtlı arkadaş listesine bildirim şeklinde gider. Eski Foursquare hesabına giriş yapılarak Swarm uygulaması kullanılabilir. Ayrıca facebook ve instagram uygulamaları üzerinden Swarm uygulmasına kayıt olunabilir.

Swarm Hesabı Nasıl Silinir?

Birçok kullanıcı tarafından tercih edilen swarm istediğiniz takdirde tamamen silebilirsiniz. Bu uygulamada instagram, facebook ve twitter gibi sosyal medya ağlarında olan hesap dondurma işlemi yoktur. Bu yönüyle birçok kullanıcı tarafından Swarm eleştirilir. Ayrıca swarm hesap silme telefondan yada tablet üzerinden gerçekleştirilemez. Çünkü swarm hesap silme seçeneği bu cihazlara tanımlanmamıştır. Sadece web tarayıcısından gerçekleştirebilirsiniz. O zaman swarm silme işleminin adımlarına bakalım.

  • Öncelikle herhangi bir web tarayıcısından Fourquare hesap silme sayfasını açın. Bu sayfada Swarm giriş bilgilerini doldurarak uygulamaya giriş yapın.
  • Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra Swarm yada Fourquare’dan neden ayrılmak istiyorsunuz şeklinde soru çıkacaktır. Bu soruya kendinize en uygun şekilde cevap verin.
  • Son olarak karşınıza çıkacak olan deleteaccount sekmesini tıklayarak swarm silme işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz.
  • Kapatılan Swarm hesabı tekrar açılır mı birçok kullanıcı bunu merak eder. Fakat silinen hesaplar tamamen kapatılır. Bu yüzden kullanıcıların silmeden önce bu kararı bir daha düşünmeleri tavsiye edilir.

Yukarıdaki yazımızda Swarm tamamen nasıl kapatılır? Bu soruya yanıtlar vermeye çalıştık.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu