Sağlık

Selülitlerden Kurtulma Yolları

Selülit

Neredeyse tüm kadınların başının belası olarak bilinen selülitlerden kurtulmak imkansız değil. Özellikle vücudumuzun bacak, göbek ve kalça bölgesinde daha çok görülen selülitler son derece kötü bir görünüm oluşmasına neden olur. Bu kötü görüntü yağ tabakasının etrafından derinin alt kısmında oluşur. Özellikle kan dolaşımının azaldığı bölgeler de oluşum göstermesi çok fazla hareket etmeyen genellikle oturarak çalışan kişiler de ve hareketsiz bayanlarda çok fazla görülmektedir. Bu kötü görüntüden kurtulmak için özellikle yapabileceğimiz birkaç seçenek mevcuttur.

Spor Yaparak Selülitten Kurtulun

En önemli olan tabi ki spordur. Spor yaparak selülitlerden kurtulabilir ve yeni oluşumlarını önleyebilirsiniz.  Özellikle bacak ve kalça bölgesini çalıştıran egzersizler yaparak kan dolaşımınızı hızlandırabilir ve selülitlerden kurtulabilirsiniz. En çok tercih edilen ve önerilen hareket ise squattır.Squat hareketi özellikle bacak ve kalça bölgesini çalıştırarak hem daha sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlar hem de selülit ve çatlak görünümden kurtulmanıza neden olur. Bu egzersizi ayakta duru vaziyetteyken oturma hareketi yapıp tekrar kalkarak arka arkaya günde 30-40 defa yapmalısınız.

Selülit Giderici Kremler

Selülitlerden kurtulmanın bir başka yolu da AWT yöntemidir. Bu işlem akustik dalga terapisi olarak bilinen selülitlerin olduğu bölgeye AWT cihazı sayesinde yapılan tedavi ile o bölgedeki yağ dokularının parçalanmasını sağlar. Bu sayede 7-8 seansta selülitlerden tamamen kurtulabilirsiniz. Eğer selülit tedavisi için kremlerini kullanmak isterseniz de bu kremlerin selülitleri tamamen geçirmediğini sadece görünümünü azalttığını bilmeniz gerekiyor. Ayrıca yeni selülit görünümlerinin oluşmasını engeller. Siz tamamen doğal bir yöntem arıyorsanız selülit geçirmede kullanılan doğal yağlardan da faydalanabilirsiniz. Özellikle karşımıza çıkan bu yağlar; susam yağı, biberiye yağı, kekik yağı gibi yağlar şeklindedir. Bu yağlarla masaj yaparak selülitlerin etkisini büyük ölçüde azaltabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu