Sağlık

Parlak ve Canlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Parlak ve Canlı Saçlar

Yaz geldi artık kıştan geriye kalan solgun ve kuru saçlara nem kazandırarak daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Kuru saçların bakımı için göründüğünden dolayı nem kazanmasını sağlar. Saçlarınızaparlak ve canlı saçlar için bir görünüm kazandırabilirsiniz. En etkili saç parlatma yöntemleri daha çok bakım yağları ve doğal yağlar kullanılarak yapılan saç maskeleriyle mümkün oluyor. Bunun yanı sıra uzmanlarında önerdiği saçın kendi yağıyla yapılan masajın en çok parlaklık kazandıran yöntem olduğunu vurguluyor. Saçlarınız kuru bir yapıya sahipse her gün yıkamamanız daha seyrek iki günde ya da üç günde bir yıkamanız önerilir.

Keratin Bakımı Yöntemi

Ayrıca son dönemler de oldukça popüler olan saçları daha parlak ve canlı yapmak için uygulana keratin bakımını yöntemi saçların ipeksi bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Keratin bakımını güvendiğiniz kuaförler de yaptırabilir ve son derece canlı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz. Keratin saç yapısında yer alan bir protein olarak biliniyor. Özellikle çok fazla uygulana kimyasal boyalar ve şekillendiricilerin yıpratıcı etkisiyle saçlarda ki keratin miktarı azalıyor ve daha cansız ve kuru, daha ince bir görünüm oluşuyor. Keratin bakımı sayesinde canlanan ve ilk günkü kadar ipeksi ve parlak olan saçlar daha bakımı görünüyor. Aynı zamanda keratin bakımı saçların daha kalın telli olmasını sağlayarak boyama ile elastikiyetini kaybetmiş saçları eski canlılığına kavuşturuyor.

Elma Sirkesi ile Daha Parlak Saçlar

Evde yapabileceğiniz doğal saç parlatma yöntemlerinden en çok bilineni ve etki edeni elbette ki elma sirkesi ile saçlara uygulanan yöntemdir. Duştayken saçlarınızın durulama suyuna 1 çay bardağı elma sirkesini karıştırın ve saçlarınızı bu su ile durulayın. Saçlarınız elma sirkesi sayesinde çok daha parlak saçlar ve canlı bir görünüm kazanır

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu