Güzellik

Ojeyi hızlı kurutmanın 5 pratik yolu!

Oje sürmek zevkli bir iş olmasına karşın kurutmak o kadar da zevkli değildir. Yapılan küçük bir dokunuş sürülen ojenin hoş görüntüsünü tamamen bozabilir.

Oje sürdükten sonra bunun bozulmadan kalabilmesi için kısa süre içerisinde kuruması önemlidir. Bunun için ojeyi hızlı kurutmanın 5 pratik yolu pek çok kişi tarafından merak edilir. Oje kurutma süresini azaltmak için saç kurutma makinesi iyi bir yardımcıdır. Bunun için oje sürdükten sonra saç kurutma makinesi soğuk ayarına getirilir ve ojenin üzerine tutulur. Ojenin birkaç dakika içerisinde kuruduğu görülebilir.

Oje kurutmak için kullanılan yöntemlerden biri de buzlu su yöntemidir. Bu yöntemi uygulamak için bir kabın içerisine buz ve su koyulur. Daha sonra oje sürülmüş olan tırnaklar bu suyun içerisine batırılır ve beklenir. Çok kısa süre içerisinde ojelerin kuruduğu görülecektir. Sürülen ojeyi çıkarmak için ise bir kap sıcak su kullanılması tavsiye edilir.

Ojeyi Hızlı Kurutmanın Yolları

Ojeyi hızlı kurutmak için dondurucu da iyi bir yol olarak bilinir. Buna göre oje sürüldükten sonra tırnakları birkaç saniye dondurucunun içerisine tutmak işe yarayacaktır. Özellikle acele olunan vakitlerde bu yöntem sıklıkla tercih edilir.

Oje sürürken kısa süre içerisinde kurumasını sağlamak için ojenin ince bir kat halinde sürülmesi önerilir. Kalın sürülen oje daha uzun sürede kurur. Bu nedenle ojenin çabucak kuruması isteniyorsa daha ince şekilde sürülmelidir. Bunlara alternatif olarak son dönemlerde oje kurutmak için en sık kullanılan yöntemlerden biri de oje kurutuculardır. Sprey şeklinde olan bu kurutucular oje sürüldükten sonra tırnaklara sıkılır ve birkaç saniye beklenir. Buna ek olarak pişirme spreylerinin de ojeyi çabuk kurutmak için etkili olduğu ifade edilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu