Hamilelik

Sezaryenle Doğan Bebeklerin Bağışıklık Sistemleri Daha Zayıf

Kadınlar tarafından her zaman normal doğum ve sezaryen doğum arasındaki farklar tartışılır. Uzmanlar da bu noktada normal doğumu tavsiye eder.

Sezaryen Doğumun Zararları

Son dönemde uzmanlar tarafından yapılan araştırma sonucu sezaryenle doğan bebeklerin bağışıklık sistemleri daha zayıf sonucuna ulaşılır. Bu noktada da anne adaylarına normal doğum önerilir.

Uzmanlar öncelikli olarak her türlü sezaryen doğumun bir erken doğum olduğuna vurgu yapar. Sağlıklı bir şekilde doğum yapmak isteyen kadınlara da özel bir durum söz konusu olmadığı sürece normal doğumu tavsiye eder.

Doktorların bu konudaki açıklamaları genellikle anne ve bebeğin sağlığı açısından sezaryen doğumun önerilmemesidir. Bir takım hayati riskler teşkil eden sezaryen doğuma ancak ciddi sorunlar ile karşılaşıldığında uyulur. Genellikle anne adayları sezaryen doğuma da ilgi gösterir. Ancak özellikle sağlıklı bir doğum için sezaryen doğumdan uzak durmak önemlidir. Bu noktada yapılan son araştırmanın sezaryen doğumun zararları noktasında bebeklerin bağışıklık sistemi sorunlarını da ifade eder. Sezaryen ile dünyaya gelen bebeklerin solunum yollarında bir takım sorunlar oluştuğu ortaya çıkar. Buna göre sezaryen ile dünyaya gelen bebeklerde bağışıklık sisteminin zayıf olması ile karşılaşılır. Bebekler de bu nedenle de daha çok hasta olur.

Normal Doğum Tavsiyesi

Sezaryen doğum bebeğin bağışıklık sistemini zayıflattığı için anne için de bir takım sorunları oluşturur. Buna göre anne, sezaryen doğum sonrasında daha geç hareket etmeye başlar. Daha geç hareket etmesi ise annenin bacağında pıhtı oluşması gibi pek çok sorun ortaya çıkarır. Doktorlar hem annenin hem de bebeğin sağlığı için sezaryen doğum tercihini kabul etmez. Hatta son dönemlerde pek çok ülke de sezaryen doğum karşısında önlemler almaya başlar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu