Teknoloji

Msvcp140.Dll Hatası Çözümü

Oyun severlerin daha çok karşılaştıkları Msvcp140.Dll hatası gittikçe yaygınlaşmaya başlamıştır. Msvcp140.Dll hatası çözümü nasıl yapılır size bu konuda bilgi vereceğiz.

Msvcp140.Dll hatası çözümü için hatanın kaynağının ne olduğunun bilinmesi gerekir. Online bir oyunda Skype veya diğer uygulamalar açmaya çalıştıklarında ortaya çıkar. Bu hata öneli olan dosyaların kaybolduğunu, bozulduğunu veya düzgün çalışmadığını ifade etmektedir. Bu nedenle de msvcp140.dll dosyası olmadan çalışmaz.

Bilgisayarınızda Visual C++Redistributable for Visual Studio 2015 eğer yüklü değilse msvcp140.dll dosyasına ait hiçbir program (buna oyunda dahil) çalışmaz.

Msvcp14.Dll Hatası Çözüm Yolları

Hatanın onarılması çok zor değil ancak dikkatli ve güvenli bir şekilde yapmalısınız. Çözüm yollarını sıralamak istersek;

  • Geri dönüşüm kutusu; bilgisayarınızda silme işlemini Shitf+Delete şeklinde yapmadıysanız msvcp140.dll dosyası geri dönüşüm kutusunda olacaktır. Geri dönüşüm kutusuna girin dosyayı bulup sağ tıklayın ve geri yükle tuşuna basın. Sorunu çözmüş oldunuz.
  • Yeniden yükleme yapma; kod yürütülmesine devam edilemiyor. Çünkü dll dosyası bulunamadı bir hata alıyorsanız o zaman yüklemeyi yeniden yapmalısınız. Programlar>Uygulamalar ve Özellikler başlat çalıştırdığınızda hata veren programı kaldırıp yeniden yükleme yapmalısınız.
  • Sistem dosya denetçisi; sistem dosyaların içindeki bozuk olanları bulduğunda SFC taraması yaparak bozuk olan dosyayı buluyor ve onarıyor. Böylece bozuk olduğu sanılan msvcp140.dll dosyasının da onarımı da yapılmış oluyor.

Msvcp140.Dll Hatası Nerelerde Görülür?

PC’niz olması gerektiği şekilde kapatamıyorsanız virüs bulaşmış olabilir. Buda DLL dosyalarınız bozabilir. Bu hata genellikle belli uygulamaların başlarında ya bulunamadığı için veya okunamadığı için hata olarak görülür.

En çok karşılaşılan msvcp140.dll hatası çözümü için önerdiğimiz çözüm yollarından birini yapmak isterseniz bilgisayarınıza yeniden yükleyeceğiniz msvcp140.dll indir programının güvenilir olmasına dikkat etmelisiniz. Bilgisayarınıza çok daha büyük zararlar verebilirsiniz. Güvenli bir dosyaya ulaşmanız için resmi bir siteden faydalanmalısınız. İşletim sisteminize uygun olan hangi dosya ise ona dikkat ederek indirme işleminiz gerçekleştirmelisiniz. Dosyayı indirdikten sonra resmi bir siteden indirmiş olsanız da yine de virüs taramasından geçirmeyi sakın unutmayın. Çünkü resmi olan ve bu nedenle popüler olan birçok siteye zararlı yüklemeler yapan birçok kişi var.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu