Sağlık

Lazer ile Yara İzi Tedavisi

Ameliyat ve yara izleri birçok sebebe bağlı meydana gelmekte ve görünüm bakımından kişileri rahatsız etmektedir. Bundan dolayı lazer ile yara izi tedavisi yapılmaktadır.

Lazer ile yara izi tedavisi; günümüzde pek çok kişinin yaptırdığı bir tedavi yöntemi olmaktadır. yaralanma ve ameliyat gibi sebeplerden oluşan derilerin bozulduğunda yaralar meydana gelmektedir. Meydana  gelen yaralarda olan dikişler yardımı ile kapatılmaktadır. Fakat çok farklı yöntemler ile yaralı olan kısma doku aktarılmaları da yapılmaktadır. Bundan dolayı da kişiler iz kaldığı için rahatsızlık hisseder ve o yaranın izini kaybetmek için lazer ile tedavi yöntemine başvururlar.

Lazer

 

Lazer ile Ameliyat İzi Tedavisi Nedir?

Ameliyat yapılan bölgenin farklı farklı yöntemler ile kapanmasında çok büyük önemi vardır. Yara izinin kapanması değişik biçimlerde yapılmaktadır. Ama her zaman iyi sonuçlar alınmayabilir. Lazer ile ameliyat izi tedavisi; ameliyat ve farklı nedenlerden meydana gelen izleri tedavi etmektedir. Böylece ameliyattan sonra oluşan dikiş ya da farklı bir görüntünün kaybolmasına yardımcı olmaktadır. Bu  tedavinin esas amacı izin kalmamasıdır. Lazer ile yapılan tedavilerde birçok cihaz ve yöntem uygulanmaktadır.

Lazer ile ameliyat izi tedavisinin yapılışı biraz zaman isteyen bir yöntem olmaktadır. çünkü ameliyat izinin ya da yaranın soyulması ve derinin tekrar kendine gelmesi beklenmektedir. Bu tedavide yaranın büyüklüğünün önemi de çok önemlidir. Çok büyük yaralarda ve ameliyatlarda tamamen derinin kendine gelmesi beklenmemektedir. Sadece hafif derinin renk değiştirmesi ile tedavi yapılmaktadır.

Lazer Ameliyatı İle İzler Kaybolur mu?

Lazer ameliyatı ile izler kaybolur mu? Lazer iz tedavisinde çok önemli olan teknolojik cihazlar olmaktadır. Lazer tedavisinde özellikle pek çok seansa katılmak gerekir. Lazer tedavisinde kişilerin beklentileri, kişilere tedavinin detayları ve kaç seans olacağı detaylı bir şekilde anlatılmalıdır. Bu tedaviden sonra en önemli olan hususta güneşten korunmaktır. Çünkü hastaların hızlı iyileşmeleri ve tedavinin iyi sonuç vermesi için çok önemli bir husustur. Lazer ile tedavi olacak kişiler kaç seans tedavi göreceği uzman doktorlar tarafından belirlenmektedir ve tabi ameliyat ve yaranında büyüklüğü çok önemlidir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu