Moda

Modanın Şehri : Milano

Moda Şehri Milano

İtalya’nın kuzeyinde bulunan Milano, Lombardiya bölgesinin başkentidir. İtalya’nın 2. büyük şehri olarak da bilinen Milano, Avrupa’da en zengin ve en gelişmiş  şehirlerden biridir. Kentin önemli finans kaynakları ise otomotiv ve moda sektörüdür. Milano, önemli birçok sanat eserini sergilemekle yetinmeyip dünyanın en gözde alışveriş mekanlarıyla da ünlü modacıları bir araya getiren şehirdir.

Kentte bir bakıma dünya modasını yönlendiren dört sokak bulunmaktadır. Bu dört caddenin birleştiği nokta Altın Dörtgen olarak adlandırılmaktadır. Altın Dörtgen şıklık yarışından farksız bir görüntüye sahip olduğu için modanın kalbi Milano’ da atmaktadır. Montenapoleone caddesi, ünlü İtalyan markalarını bir araya getirmesi ile kentin favorisidir. D&G, Prada, Armoni gibi markaların en büyük mağazaları burada bulunur. Duomo, Cavour, San Babila Meydanları da birçok mağaza ve butik dükkanlara ev sahipliği yapmaktadır. Daha birçok caddesi ile Milano, dünyadaki en büyük giyim ihracatçılarından olduğunu göstermektedir.

Milano’dan daha uygun fiyatlı bir alışveriş yaparak dönmek istiyorsanız Corso Buenos Aires ve Via Torino gibi indirimli ürünleri sergileyen sokaklarda dolaşabilirsiniz. Ancak İtalya, diğer ülkelere göre orta sınıf tekstil ürünlerini daha az sayıda imal etmektedir. Özellikle kumaş endüstrisinde ciddi söz sahibi olan ülke daima heyecan verici ve yenilikçi tasarımlar sergilemektedir. Bundan dolayı olsa gerek ki Milano sokaklarında şık giyimli kadın ve erkekler podyumları andırmaktadır.  Birçok moda ajansının genel merkezi Milano’ da bulunurken, moda dergisi yayıncılığı için de çok önemli bir kenttir

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu