Yaşam

İstenmeyen Tüyler İçin Portakal Kürü

Portakal Kürü

Özellikle bikini bölgesi, koltuk altı ve bacak bölgesinde kadınların istediği tüyler can sıkıcı bir durum olabilmektedir. Epilasyonda pek çok yönteme başvuran kadınlar tüylerden tamamen kurtulmakta uzun bir süreçten geçmesi gerekir. Yaptıracağınız düzenli epilasyon sonrası bitkisel yöntemlere de başvurarak kıl köklerinizin incelmesini, zayıflamasını ve buna bağlı olarak azalmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıda vereceğimiz bitkisel kür tamamen kıl köklerinize etki ederek kıl köklerinizin doğal yollarla zayıflayarak incelmesini sağlamaktadır. Epilasyon sonrası uygulamanız gereken bitkisel portakal kürünü düzenli uygulayarak zamanla istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Portakal Kürü

Malzemeler

1 adet portakal kabuğu

1 yemek kaşığı zeytinyağı

Kürün hazırlanması ve uygulanması

Bir adet portakal kabuğunu kremsi bir kıvam alana kadar robottan geçirin ve içerisine zeytinyağını ekleyin. Epilasyon veya ağda sonrası karışımı bu bölgelere sürün ve yaklaşık bir saat kadar bu bölgede bekletin. Daha sonra karışımı ılık su ile cildinizden arındırabilirsiniz. Dilerseniz daha sonra nemlendirici ile cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Her epilasyon veya ağda sonrası portakal kürünü düzenli uygulayarak zamanla kıl köklerinizin zayıflayarak inceldiğini göreceksiniz.

Not: Karışımı bir saatten fazla bekletmeniz portakalın içeriğinde bulunan asidik etkisinden dolayı cildinizde tahrişlere neden olabilir. Kıl köklerinizde yakıcı etki gösteren portakal kürünü bu nedenle 1 saatten fazla bekletmemeniz önerilir. Ayrıca uygulayacağınız bölgeye göre kürün yetersiz kalacağını düşündüğünüz durumlarda malzemeleri eşit oranlarda arttırarak daha fazla karışım elde edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu