Moda

Mavinin Farklı Tonlarına Gardırobunuzda Yer Verin

Yaz aylarının en önemli renklerinden biri olan mavinin farklı tonlarına gardırobunuzda yer vererek çok daha şık zamanlar geçirebilirsiniz.

Mavinin farklı tonlarında kıyafetleri gardırobunuzda yer vermelisiniz. Çok daha eğlenceli ve keyifli zamanlar geçirmenizi sağlayan yaz aylarının rengi olarak pek çok alanda mavinin tonlarını tercih edebilirsiniz. Çok daha şık bir görünüm için bu rengin tüm tonları çok daha fazla yakışacaktır.

Mavi Rengin Tonları

Her anlamda önemli bir yere sahip olan kıyafetten aksesuara, dekorasyondan ayakkabıya yaz aylarının en favori renklerin başında mavi ve tonları gelmektedir. Denizin ve gökyüzünün huzur verem rengi farklı tonları ile her alanda alternatifler sunmaktadır. Güven sorumluluk, sadakat ve dürüstlüğü temsil eden mavi birbirinden farklı tonları ile her alanda en fazla tercih edilen renklerin başında gelmektedir. Göz alıcı bir tarz yakalamak isteyenler için mavinin farklı tonları hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır.

1 – Marie Antoinette Mavisi

Çok açık gri ile mavi bir ton olan bu renk adını Fransa Kraliçesi Marie Antoinette’nin göz renginden almaktadır. Özellikle gözlerinin renginde kıyafetler giymeyi tercih eden kraliçenin Versay Sarayında yer alan odasının da bu tonda bir mavi olduğu bilinmektedir. Çok açık bir ton olmasına rağmen Marie Antoinette mavisi göz alıcı olması kıyafetlerde daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır.

 

2 – Güvercin Mavisi

Mavinin çok parlak olmayan bir tonu olarak özellikle bej, gri ya da kese kağıdı renkleri gibi nötr renkler ile kombinlemek mümkün olmaktadır. Daha sıcak bir görüntü isteyenler erguvan, eflatun, patlıcan moru, kahverengi, tarçın ve kiremit kırmızısını tercih edebilir.

3 – Uzay Mavisi

Mavinin siyaha en yakın tonu olan uzay mavisi çok koyu grimsi mavi, maskulen, cesur, modern ve seksi bir ton olmaktadır. Genellikle siyah ve antrasit gri ile kullanılmaktadır. Kırmızı ve beyaz başta olmak üzere gri ile bejin tonları ile kullanılmaktadır.

4 – Denim Mavisi

Özellikle elbiselerde kullanılan mavi tonlarından denim mavisi rengini Jean’lerden almaktadır. Denim mavisi özellikle beyaz ve kırmızı tonlar ile kombin yapmak çok daha uygun olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu