Diyet

Kiraz Sapı Çayı Zayıflatır mı ve Faydaları Nelerdir? 

Kiraz sapı çayı zayıflatır mı sorusu özellikle kilo vermeye çalışan kişilerin merak ettiği bir konudur. Bitkiler, meyveler doğal içerikleri nedeniyle uzun zamandan beri kilo vermek ve sağlıklı beslenmek için kullanılmaktadır. Kiraz sapı da faydalı bir antioksidan içeriği olan etkili bir meyve bölümüdür.

Ödem Attırıcı Kiraz Sapı Çayı

Kiraz sapı çayı ödem atmanıza yardım eden bir içeriğe sahiptir. Ödemden kasıt, vücuttaki fazla ve gereksiz maddelerin giderilmesidir. İdrar ve ter yoluyla bunu sağlayabilirsiniz. Bitkisel çaylar arasında en etkili ödem attırıcı içeriklerden olan kiraz sapı düzenli kullanımla metabolizma hızınızı da etkiler ve kilo kaybını da bu şekilde sağlar. Yani hızlanan metabolizma ile beraberinde yağ yakma hızı ve şişlik giderilmesi hızı da artar.

Karın Şişliği İçin Kiraz Sapı Çayı

Kiraz sapı çayı karın şişliğine iyi gelen bir karışımdır. Sindirim sisteminde bozukluk olan kişiler bu çaydan düzenli olarak kullanabilir. Fazla ödemin gitmesi nedeniyle doğal bir çay olarak zararlı maddeleri vücuttan atmaktadır. Kilo vermek için çaydan tüketen kişilerin beslenme ve hareket miktarına da özen göstermesi gerekmektedir.

Kiraz Sapı Çayı Hazırlanışı

 Kiraz sapı çayı hazırlanışı yarım litre kaynar su içine 30 tane Kiraz sapı eklenir ve yaklaşık 10 dakika bu şekilde bekletildiğinde zayıflama çayı elde edilmiş olur. Çok sıcakken tüketilmemesi gerekir. Ancak soğuk da içilmemelidir.  Ayrıca uzun süre bekletilmeden tüketilmesi ve tazelenmiş şekilde yeniden hazırlanması da önemlidir.  Yani birkaç gün içinde, mümkünse 1-2 günde tüketilmelidir. Bu çay hem ekonomik olması hem de etkisinin güçlü olması bakımından son derece önemlidir. Çayın aç karnına içilmesi, yemeklerden yarım saat kadar önce alınması önerilir. Günde en çok 4 fincan içilmelidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu