Diyet

En Hızlı Kilo Verme Yöntemi

En hızlı kilo verme yöntemi temelde bakış açısı olarak yanlış ve sağlıksız bir durumdur. Ancak piyasada birçok ürün satışı ve dikkat çekici yazı yazma peşindeki siteler hızlı kilo verdiren diyetleri çok yararlı gibi gösterebilmektedir. Bu noktada en sağlıklı şekilde kilo verme yöntemi nasıl olmalı diye düşünmek daha mantıklıdır. En sağlıklı şekilde en hızlı kilo vermek için kısa süreli değil dengeli kilo vermek ve hayat şeklini değiştirmek hedeflenmelidir.

Kilo Vermeden Önce Hayat Şekli Nasıl Değişir

Kilo vermek için hayat şeklinizi değiştirirken öncelikle yüksek kalorili ve gereksiz yağ yapan yiyecekleri çok azaltmanız ya da hayatınızdan çıkarmanız gerekir. Hayatınızdan çıkarmak depresif durumlara neden olabileceği için sınırlı şekilde tadımlık almak daha iyi olacaktır. Bu şekilde hem nefsiniz körleşir hem de sporla ya da hareketli bir yaşam tarzınız varsa da gün içinde rahatça bunu harcayabilirsiniz.  Bunun dışında proteine öncelik vermek şeker isteğini giderme için ve kasların korunması için diğer önemli değişikliktir. Besinlerde protein, kalsiyum, sebze meyve ağırlıklı tüketim gerekir. Et yemiyorsanız baklagiller güçlü protein kaynaklarıdır.

 Spor Nasıl Alışkanlık Haline Getirilir

Spora alışmak birçok kişi için zordur. Özellikle de önceden spor geçmişiniz yoksa ilginiz de yoksa bu durumda spor yapmak ve bunu devamlı hale getirmek daha zor bir hal alabilir. Bu gibi durumlarda öncelikle spora sevdiğiniz şekilde başlamak gerektiğini belirlemek gerek. Yani uzun süre severek yapabileceğiniz bir sporu hayatınıza dahil edebilirsiniz.  Bunu düzenli yapmaya başladığınız zaman zaten kendiliğinden kilo kaybı olur. Ancak spordan kasıt sadece spor salonuna yazılmak değildir. Hatta açık havada spor yapmak birçok spor hocasının da tavsiye ettiği bir durumdur. Ancak kaslarınızın şekillenmesi için kendiniz ağırlık benzeri malzemeler alarak antrenmanlar yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu