Diyet

Kepekli Diyet Üzümlü Kurabiye Tarifi

Kepekli diyet üzümlü kurabiye tarifi ile ilgili aklınıza takılan bütün soruları rahat bir şekilde istediğiniz bilgileri bulabilirsiniz.

Kepekli Diyet Üzümlü Kurabiye Yapılışı

Kepekli diyet üzümlü kurabiye tarifi için üzüm karbonat azıcık ya kepek unu birazcık su ekleyerek hamur kıvamına getirebileceğiniz bir hamur elde etmelisiniz. Ardından üzümü de ekleyerek iyice karıştırın bu arada hamurunuz a önceden yumurta da eklemeyi unutmayın. Yumurta protein bakımından zengin olduğundan eklemeniz iyi olacaktır. Üzümü karıştırdıktan sonra 180 derece ısıtılmış fırına yağlı kağıt üzerine ekleyerek fırında pişirebilirsiniz ve bu keki misafirlerinize misafire gelen misafirlerinize beraber diyetinizi bozmadan çok rahat bir şekilde tüketebilirsiniz.

Kepekli diyet üzümlü kurabiye

Üzümlü Kurabiyenin Yararları

Üzümlü kurabiye yararları yaparken üzümün ne kadar yararlı olduğunu biliyoruz üzüm mevsiminde yetişen ve bol vitamin bulunduran bir besin ögesidir. Uzmanlara göre hamur işlerini diyet yaparken tüketmek diyetin bozulmasına temel sebeplerden biridir. Peki, bizler hem hamur işini yerken hem diyeti nasıl yapabiliriz? Diye düşünürsek kepekli unla üzümle kurabiye yapıp çok güzel bir şekilde tüketebiliriz. Böylelikle diyetinizde motivasyonu ve programına bağlı kalarak zayıflamanın sonuçlar ne elde edebiliriz.

Diyet Üzümlü Kurabiye Ne Zaman Tüketilir?

Diyet üzümlü kurabiye ne zaman tüketilir? Bütün ürünlerimizde özellikle ara öğün de en fazla 3 tane alarak vücudumuz için gereken bu kurabiye açtığımızı yok etmesin de veya sinirimize yardımcı olmasın da ve bizi aç bırakmayacak şekilde tok tutmasına yardımcı olur. Ama bu ürünü hazırlarken kullandığımız iç harcın kalite sevgisine dikkat etmemiz de fayda vardır. Ne kadar güzel yaparsak veya ne kadar güzel bir iç harca sahip olursak o kadar güzel sonuçlar sağlanır. Özellikle çocuklar kurabiyeye bayılır biz de çocuklarımızı eşlik etmek istiyorsak kepekli üzümlü kurabiye ile diyetinizi bozmadan misafirlerimize çayımızın yanında çok rahat bir şekilde tüketebiliriz. Özellikle bu üzümlü kurabiye tarifini bu yüzden gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Hem sağlık hem de diyet programınızı bozmadan protein içeriği zengin olan bir yiyeceği çok rahat bir şekilde ara öğünlerinizde yiyebilirsiniz. Siz de kendi evinizde bu tarifi uygulayarak lezzetli kurabiyeler yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu