Dekorasyon

Akustik Süngerlerin Dekorasyonu Ve Faydaları

Akustik Süngerlerin Dekorasyonu

Bir ortamda seslerin üst üste binmesi ile gürültü kirliliği meydana gelmektedir. Bu gibi ortamlarda bulunuyorsak eğer şiddetli baş ağrısı gibi şikâyetlerimiz olabilir. Bu gürültü kirliliğinin asıl nedeni ortamın akustik durumunun kötü olmasındandır. Böyle ortamlara genellikle akustik süngerler ile sağlanan ses yalıtım sistemleri döşenerek bu sorun ortadan kalkmış olur. Akustik sünger çok iyi ses emici üründür. Amaç ortamdaki akustiği düzenlemenin yanında ses yalıtımı da sağlamaktır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken durumu süngerin üretiminde kullanılan malzemelerdir. Son derece kaliteli malzemelerin kullanılarak üretilen süngerleri tercih etmemiz gerekmektedir. Şu anda piyasa piramit, yumurta, labirent ve düz sünger modelleridir. Bu ürünler genel olarak salon dekorasyonlarında tercih edilmektedir.

Sünger Modelleri Nelerdir

Bu süngerler arasında en çok tercih edilen modeller piramit ve labirent modelleridir. Labirent süngerler isminden de anlaşılacağı için labirent şeklindedir. Son derece kaliteli malzemelerden üretilen bu süngerde herhangi bir yıpranma ya da bozulma meydana gelmez. Ayrıca içinde ki özel malzemeden dolayı aslan yanmaz. Birçok renk seçeneği bulunan bu sünger türü hem akustik anlamda yarar sağlarken hem de ortamın dekorasyonu için fayda sağlar.

Sünger Modelleri Neye Göre Değişir

Süngerler genelde benzediği maddeye göre isimlendirilir. Bunun en iyi örneği yumurta modelleridir. Yumurta modeli yumurta kutularına benzemektedir. Yumurta kutuları gibi şekli sayesinde ortama yayılan sesleri içinde tutar ve dışarı yaymaz. Böylece gürültü kirliliği ortadan kalkmış olur. Bu modelde de çok fazla sayıda renk çeşidi vardır. Ayrıca bu sünger model fiyatları oldukça uygundur

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu