Moda

İphone’da Video Çekerken Ses Kaydı Yapmama Sorunu Nasıl Çözülür?

İphone kullanıcılarının en fazla cevap aradığı soru İphone’da video çekerken ses kaydı yapmama sorunu nasıl çözülür olmaktadır.

İphone’da video çekerken ses kaydı yapmama sorunu nasıl çözülür sorusunda aranılan cevaplar doğrultusunda sorunun çözümlenmesi mümkün olmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile pek çok markanın farklı modellerinde akıllı telefonlar üretilmektedir.  Bunların içinde hem özellikleri hem de kullanımı bakımından İphone çok önemli bir yere sahip olurken cihaz ile yaşanan sorunlarda kişiler çözüm bulmak için çok fazla araştırmalar yapmaktadır.

İphone Video Çekerken Ses Kaydı Yapmama Sebepleri

İphone video çekerken ses kaydı yapmama sebepleri birden fazla olmaktadır. En yaygın olan nedeni ise cihazın mikrofon alanında biriken kir olmaktadır. Diğer bir sebebi ise cihazın korunması amacı ile kullanılan kılıflar gelmektedir. Şayet bu kılıf kalın ve büyük bir kalıp ise mikrofonun üstüne gelip video çekerken ses kaydı almanızın önüne geçmektedir. Ayrıca bu sorunun bir diğer sebebi de İphone cihazlarda bulunan bazı yazılım hataları olmaktadır.

İphone Video Çekerken Ses Kaydı Yapmaması Sorununa Çözümler

Genel olarak pek çok kişinin tercih ettiği İphone cihazlarda yaşanan bir takım sorunlar bulunmaktadır. Ancak bu sorunlara en doğru şekilde çok daha basit çözümler bulmak mümkün olacaktır. İphone video çekerken ses kaydı yapmaması sorununa çözümler şunlardır;

  • Blutooth’a bağlı olan cihazları kontrol edin,
  • Video modundan çıkın ve cihazdan bir müzik açın. Müzik çalar ile kamera uygulamaları çakışmış olacağından sorun ortaya çıkabilir,
  • Voice Memos ile ses kaydı alın. Yapılan çözümler elde edilmediği durumda ses kaydı alıp halde birinci elden görmek çok daha doğru olacaktır.
  • İphone cihazı yeniden başlatın,
  • Telefon kabını çıkarın ve tekrar deneyin. Bazı hallerde ekran koruyucunun mikrofonun kapanmasına neden olabilir. Ekran koruyucunun cihazın baş tarafından olacak biçimde kaldırıp tekrar takılması soruna çözüm olabilir,
  • Cihazın mikrofon alanını temizleyin. Bir kulak çubuğu ya da pamuk ile kürdan kombinasyonuyla cihazın mikrofonunu temizledikten sonra video kaydını bu şekilde denedikten sonra sorun çözümlenecektir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu