Teknoloji

Hızlı Şarj Teknolojisi’nin Yarattığı Tehlike!

Hızlı Şarj Teknolojisi’nin Yarattığı Tehlike!

Hızlı şarj teknolojisi, birçok akıllı telefon üreticisi ve satıcısı konumundaki firmanın yeni ürünlerinde yerini aldı. Ancak hızlı şarj teknolojisinin eksi bir yanının ortaya çıkması bu teknolojinin kullanımını düşürecek cinsten. Hızlı şarj özelliği bulunan akıllı cihazların, batarya ömürlerinin daha kısa sürede bittiği test edilerek onaylandı. Şimdi bu teknolojinin akıllı telefonlarda ne oranda kullanılıp kullanılmayacağını merak eden teknoloji tutkunları, hızlı şarjın yanında telefonlarını daha kısa kullanım ömrüyle baş başa bırakmayı istemiyor. Özellikle HTC ve Samsung’un bu teknolojiye çok fazla yoğunlaşması ve cihazlarında bu teknolojiye oldukça yer vermeleri bakalım kullanıcıların tercihlerini ne derece de etkileyecek? 2A ve üzeri cihazlarla şarj edilen akıllı telefonlar daha kısa kullanım ömrü sunduğu için aslında süreden kazanmıyor, kullanım ömründen kaybediyorsunuz.

 

Hızlı Şarj Teknolojisine Yoğunlaşan Firmaların Bundan Sonra Yapacakları

HTC ve Samsung’un bu teknolojiyi geliştirme ve cihazlarına entegre etme konusunda büyük çalışmalar yaptığı biliniyor. Bakalım bu teknoloji devleri, testlerle birlikte ortaya çıkan “Hızlı şarj kullanım ömrünü azaltıyor.” Sonucuna nasıl tepki verecekler? Kısa bir sürede bunun cevabını öğrenmiş olacağız.

 

Pekiyi Bundan Sonra Hızlı Şarj Teknolojisini Cihazlarda Görebilecek miyiz?

Akıllı telefon sektörünün önde gelen firmaları, hızlı şarj teknolojisinin bu zaafını kapatmak adınakimyasal pil yapılarını inceleyip yepyeni piller oluşturma peşinde. Bu çalışmaların kısa sürede sonuç verip, hızlı şarj teknolojisinin daha verimli ve etkili kullanımı öngörülüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu