Güzellik

Güneş Yanığına İyi Gelecek Güneş Kremleri

Güneş yanığına iyi gelecek güneş kremleri hakkında istediğiniz bilgileri bu makaleyi inceleyerek bulabilirsiniz. Makalemizde kısaca bilgi vereceğiz.

Güneş yanığına bazı kremler iyi gelmektedir. Yaz aylarında herkesin kabusu haline gelen şeylerden biri de güneş yanığı olmasıdır. Tatil sezonuyla birlikte tatile gitmek isteyen kişilerin en çok önem verdiği ürünlerden biri de güneş kremleridir. Güneş yanığına her zaman iyi gelecek şeyleri ve kremleri araştırdık.

Güneş Yağının Belirtileri

Güneş yağının belirtilerinden en göze çarpanı da acı vermesidir. Kızartmış olan yerler yanmıştır diyebiliriz. Bazen yanık yerlerde kaşıntı veya şişlik de bulabilirsiniz. Çok ciddi olan yanıklar sıvı doludur. Bu gibi belirtilerin yanında kusma, ateş, titreme, boyun tutulması ve baş ağrısı olursa kesinlikle uzmana başvurun.

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir?

Güneş yanığına ne iyi gelir? Güneş yanığına il çözüm soğutması gerekir. Soğuk su ile acıyı dindirebilirsiniz. Bunula birlikte iltihap da azalacaktır. Buz benzeri soğuk şeyler kullanmalısınız. Soğuk bir havlu da kullanabilirsiniz.  Güneş yanığına iyi gelecek yöntemler:

  • Güneş yanığı için bol su tüketmelisiniz.
  • Güneş yanığı için yoğurt yanan yere sürmektir. Soğuk yoğurt hem iltihabı hem de acıyı hafiflettiği gibi bazı sağlık sorunlarını da yol açmaktadır. Bundan dolayı kesinlikle yoğurt ya da dış macunu sürülmemektir.

Güneş Yanığına İyi gelecek kremler

Güneş yanığına iyi gelecek kremler oldukça fazladır. Krem önerilerden bazıları:

  • Güneş kremlerinde en çok kullanılanlar ise Aloe vera jelidir. Aloe vera jeli sıkça bilinen ve iyi sonuçlar alan bir kremdir. Güneş yanıkları hem rahatlatır hem de iyileştirir. Cildi nemlendiren ve sıkça yanınızda alabileceğiniz bir üründür. Doğal jel olması oldukça önemlidir.
  • Silverdin kremi uygulayarak yanan yerleri iyileştirebilirsiniz. Daha çabuk iyileşir.
  • Stilex jeli güneş yanıkları için ayrı bir çözümdür.
  • Hametan kremi doktorlar tarafında oldukça önerilmektedir. Hem pişlik hem de kaşıntı sorunlar için de uygulanır.
  • Bepanthen kremi de bilindik bir kremdir. Hızlı ve oldukça etkili bir sonuçtur. Acıyı hafifleten bir ideal kremdir. Bu kremi de güneş yanıklarına birebir bir çözüm olarak bahsedebiliriz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu