Moda

Mayo Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mayo seçiminde dikkat edilmesi gerekenler, Mayo seçimi nasıl olmalıdır? Yüzmek için mayo seçimi nasıl olmalı? Bu makalede kısaca anlatacağız.

Mayo seçiminde dikkat edilmesi gerekenler, mağazalardan alım yaparken deneyerek istediğiniz mayo modelini seçebilirsiniz. Vücudunuza uygun tercihler yapmanız gerekmektedir. Renk tercihi ten renginize göre yapılmalıdır. Renk ve çeşit bakımından mayolar oldukça fazladır. Bu nedenle mayo alırken dikkat etmek gerekir. Bol mayo alırsanız yüzerken rahat edemeyebilirsiniz. Bu yüzden vücudunuza yapışan bir mayo tercih etmelisiniz. Renk tercihi yapılırken kendinize yakışan bir renk seçimi yapılmalıdır.

Mayo alırken renk seçimi, renk seçimini mayo da kendi renginize göre belirlemek doğru olacaktır. Çok koyu bir renge sahipseniz açık renkler daha güzel olur. Çünkü koyu renk sizi daha fazla kapatır.

Mayo Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Günün erken saatlerinde ve bir gün önce tuzlu besinleri fazla tüketmeden çıkmaya bakın. Böylelikle, karın bölgenizde ödem nedeni ile şişlik oluşarak, mayo ile aynaya bakarken kendinizi kötü hissetmezsiniz.

Mayoyu kullanma amacınızı göz önünde bulundurun. Mayoda en çok rahatsız eden kısım koltuk altı kısmıdır. Mayonuzu denerken, kollarınızı hareket ederek, sizi rahatsız edip etmediğini kontrol edin. Mayo seçimi yaparken, kumaşının kaliteli olmasına dikkat edin. Çünkü kalitesiz kumaşlar, kadın hastalıkları olmak üzere birçok rahatsızlığa neden olur.

Yüzmek İçin Mayo Seçimi Nasıl Olmalı?

En önemlisi mayonun içinde kendinizi rahat hissetmeniz. Mayonun kumaşının ince ve hafif olmasına dikkat etmelisiniz. Vücudunuzu mayonun tamamen sarması önemlidir. Mayonun içerisine su girerek ciddi bir ağırlık oluşturacaktır. Bu durum rahatınızı bozarak hızınızı yavaşlatır. Vücuda göre mayo seçimi, genelde kişilerin vücuduna göre seçilmelidir. Çok kilolu olan veya yeni doğum yapmış olan kişiler genelde mayo giymeyi tercih eder. Mayo vücudu güzel olan kişilerde de oldukça şık durur.

Göğüsleriniz büyük ise, boyundan bağlamalı ya da kelebek kesim sizin için en doğru seçim olur. Göğüslerinizin toparlanmasını bu modeller sağlar ve olduğundan küçük gösterir. Sütyenlerde olduğu gibi büyük göğüsler için en ideal seçim balenli mayolardır. Bu tarz mayoları tercih etmeye özen gösterin. Göbek ya da kalça bölümünde desenlerin olması dikkatleri bu yöne çeker ve göğüslerinizin büyüklüğü dikkat çekmez.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu