Dekorasyon

Farklı Mutfak Tasarımları

Mutfakta vakit geçirmeyi sevenler zaman zaman değişiklik yapmak ister. Bunun için de en güzel yol farklı mutfak tasarımları ile değişik konseptler yaratmaktır. Bunun için tercih edeceğiniz birçok püfü noktası size mutfak dekorasyonunda fark yaratmanız için fikir verecektir.

Mutfağınızı Nasıl Daha Şık Hale Getirebilirsiniz?

  • Mutfağın boş bir duvarına kara tahta yerleştirin, sağlıksız yiyecekleri buraya yazın, ailenize notlar bırakın,
  • Açık mutfağınız varsa salonla arasına bir kitaplık yerleştirin ve elektronik mutfak ürünlerini sergileyin,
  • Retro duvar kağıtları kullanın,
  • Fayanslarınızı boyayı,
  • Kırmızı rengi bir yerlerde muhakkak kullanın,
  • Renkli baharatlıklar kullanın,
  • Mutfağınızdaki elektronik aletleri pastel renklerden yana tercih edin.

Küçük Mutfağı Olanlar Ne Yapacak?

Ferah bir mutfağım yok diyorsanız, mutfağınızı açık renkler kullanarak boyayın. Duvara monte edilip açılıp kapanan işlevsel masalar tercih edebilirsiniz. Beyaz eşya ve elektronik ev aletlerinizi mümkün olduğunca küçük ürünlerden yana tercih edin.

Dekorasyon için gerekli ekipmanları sağlayacağınız raf ve dolap sistemleriyle memnun kalacağınız bir çalışma alanı yaratın. Mutfağınızın güzel kokması için, maydanoz, tarçın ya da zencefil gibi ürünler kullanın. Bulaşıklarınızı mutlaka kurulayın, aksi halde sinek ve kötü kokularla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Küçük mutfak dekorasyonu ne kadar az detay varsa o kadar iyi sonuç veren bir tasarım olmalıdır.

Işık Oyunları

Mutfağınızın küçüklüğü sizi sıkıyorsa, açık mutfak haline getirebilirsiniz. Böylece dekorasyon için daha fazla alternatifiniz olur. Mesela mutfağınızda ada dolap kullanarak bar sandalyeleriyle farklı bir mutfak yaratabilirsiniz. Çocuklar bu tip dekorasyonlarda yemek yemeye bayılacaktır.

Büyük mutfak dekorasyonunda ise daha fazla alternatif vardır. Ama fazla detay her zaman karmaşa yaratacağından mutlaka daha az ürün kullanıp daha etkili bir dekorasyon stili tercih etmelisiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu