Anne-Çocuk

Ev Yapımı Turşu ve Şalgam Suyu Çocukların Bağışıklığını Güçlendiriyor

Çocuklar için son derece önemli olan bağışıklık sistemi için ev yapımı turşu ve şalgam suyu çocukların bağışıklığını güçlendiriyor.

Ev yapımı turşu ve şalgam suyu çocukların bağışıklığını güçlendiriyor. Bu şekilde şalgam tüketimi yapılan durumlarda çocukların daha güçlü bir bağışıklık sisteminin olması mümkün oluyor. Şalgamın yanı sıra turşu suyu da son derece yararlı olan ürünler arasındadır. Bağışıklık sistemi güçlü olan kişilerin büyük bir kısmının turşu tükettiği bilinmektedir. Ayrıca ülkemizde çok yaygın kullanılan turşunun kolesterol üzerinde de büyük bir etkisi vardır.

Ev yapımı turşu

Çocuklar Da Tüketmeli

Birçok uzmanın tavsiye ettiği turşu suyu ve şalgamın düzenli olarak tüketilmesi gerektiğinde ev yapımı olarak tercih edilmesi gerekiyor. İçerdiği yoğun sarımsak nedeniyle fark yaratan turşunun çok sık kullanıldığı  C vitamini açısından da zengin olduğu bilinmektedir.

Son derece önemli olan ve tüketim açısından fark yaratan turşu suyunun faydaları yüksek tansiyon hastası olanlar için birebirdir. Ayrıca birçok kişinin kalsiyum eksikliğinde de turşu suyunu kullandığı bilinmektedir. Çocuklar için haftada bir kaç gün turşu suyunun tüketilmesi son derece yararlı olacaktır. Turşunun genelde yiyeceklerin yanında tüketildiği bilinmekle birlikte, tek olarak içecek şeklinde de kullanılması yaygındır. Bu yüzden birçok kişinin vazgeçilmez içeceği olarak kullanılabilir.

Turşu Suyunun Faydaları

  • Kas ağrılarına iyi gelir
  • Bağışıklığı güçlendirir
  • Kilo vermeye yardımcı olur
  • Vücuttaki su kaybını azaltır
  • Hazımsızlığa iyi gelir
  • Yüksek tansiyon için uygundur
  • Unutkanlığa iyi gelir
  • Kabızlığa iyi gelir

Birçok yararı olan turşunun faydaları söz konusu olduğunda öncelikle mide bulantısına iyi geldiğini söylemek isteriz. Son derece yararlı olan ve sebze ve meyve sularını barındıran bu içecek sağlıklı olduğundan her yaştan insan turşu suyu tüketebilir.

Şalgamın Yararları

C vitamini açısından zengin olan şalgam genelde turşuyla karıştırılmaktadır. Laktik asit içeren ve kilo almaya neden olan şalgam; pancar, havuç ve şalgam kullanılarak yapılır. Özel bir turşu çeşidi olduğu için genel turşu suyundan farklı olarak tüketilir. Şalgam suyunun faydaları C vitamini açısından zengin olmasıdır ama çok tüketilmesi kilo almaya neden olabilir. Bu nedenle dikkat etmelisiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu