Yaşam

İnsan Vücuduyla İlgili Şaşırtıcı Bilgiler

İnsan vücudu ile şaşırtıcı bilgiler hakkında aşağıdaki makaleyi okuyarak istediğiniz bilgileri rahatça bulabilirsiniz.

İnsan vücudu çok karmaşık bir durum onlarca ve binlerce bilgiye rağmen hem doktorları hem de bilim adamlarını şaşırtmayı sürüyor. Bundan dolayı insan vücudunda oldukça fazla bilgilere ve fonksiyonlara sahiptir. Beklenmedik durumlar çıkabilmektedir.

1.Beyin Giden ve Gelen Sinir Sinyallerinin Hızı Saatte 273.6 km’ye Uluşabiliyor.

Beyin giden ya da gelen sinirleri nasıl hızlı anladığımızı ve acıyı anında hissettiğimizi hemen açıklıyor. Bu şekilde ilginç bilgilerden biridir.

2.Beyin Kandaki Oksijenin Yüzde 20’sini Harcıyor.

Beyin kandaki oksijeni ve ağırlık yalnızca %2 olması ve fazlasıyla oksijen harcaması oldukça ilginç diyebiliriz. Eğer oksijensiz olursa beyin hasarına sebep olacağını bilmeliyiz.

3.Nöronlar İnsanın Hayatı Boyunca Gelişmeye Devam Ediyor.

İnsan vücuduyla ilgili bilgilerden en şaşırtıcısı ise hem doktorların hem bilim adamların beyinde bulunan dokuları gelişmediği ya da oluşan hasarın iyileşmediğini bilmeleridir. Nöronlar her gün giderek gelişiyor ve bu da farklı bir yaklaşım önümüze seriyor.

4.Beyin Herhangi Bir Acı Hissetmez.

İnsanla ilgili şaşırtıcı bilgilerden acıların kaynağı olarak bilinen beyin ağrı gibi algıcıları olmadığından dolayı asla acıyı hissetmiyorlar. Ama beynin çevresinde sinirler, damarlar ve doku oldukça az olduğu için acıya karşı duyarlı olabilmektedir. Bundan dolayı çok derin baş ağrıları olabilmektedir.

5.Yüz Kılları Vücutta Çok Hızlı Büyüyen Kıllardır.

Özellikle erkeklerin akşamları traş olması ve uyuduğu anda uzayan kıllar olduğunu şaşmamalıyız. Eğer erkekler traş olmazsa hayatları boyunca sakalları 11 metreye kadar uzayabilmektedir.

6.Ortalama Bir İnsan Günde 60-100 Saç Teli Kaybeder.

Saçla ilgili şaşırtıcı bilgilerden en başta saç teli gelmektedir. Eğer kel gibi bir durum yok ise 60 ya da 100 saç teli kaybedilebilmektedir. Miktarı hamilelik, hastalık ya da beslenme gibi durumlarda bu faktör farklılık gösterebilmektedir.

7.En Hızlı Uzayan Tırnak Orta Parmakların Tırnağıdır.

Tırnakla ilgili şaşırtıcı bilgiler de olan bu durum özellikle orta parmak daha hızlı uzayabilmektedir. Uzun olan tırnak daha çabuk ve kısa olanlar ise daha az uzayabilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu