Burçlar

En Duygusal Olan Burçlar

En duygusal olan burçlar hangisi? Duygusallık dendiğinde akla gelen birkaç burç var. Hem duygusal hem de mantıklı hareket edenler var mı?

Elbette en duygusal olan burçlar derken, tamamen duygusal hareket ettiğinden söz etmiyoruz. Genel anlamda duygusallığı ön plana çıkan, dengeyi korumayı başaran insanlar olacaktır. Ancak burç grubu olarak duygusallığa yatkın olan burçlar vardır.

Yengeç

Duygusallık dendiğinde akla gelen burçlardan biri. Yengeçler, hisleri ile hareket eden burç grubudur. Bu sebeple de genel olarak duygularını ön plana çıkarmayı sever. Hem aile hayatında hem de arkadaşlık ilişkilerinde, duygusallığı tamamen hislerine göre hareket etmesinden kaynaklanmaktadır. Yengeç burçlarında duygusallık durumu, dönem dönem değişir. Genel anlamda yeni ay etkilerinde de duygusallığın hat safhalara ulaştığını söyleyebiliriz.

Başak

Kendisini çok sert gibi gösterse de en duygusal olan burçlardan biri de başaktır. Başak burçları, genel anlamda hislerini içinde yaşar. Bu da onların kendi içinde daha duygusal olmaları demektir. Hemen kendilerini duygusallığın ötesinde tutmaya çalışma çabası ile çok daha duygusal bir hale bürünmeleri hem de sert yapıları bir arada dikkat çeker.

Kova

Kova burçlarının duygusallığı daha çok aile hayatındadır. Yaşlılara karşı son derece duyarlı olan burç, önemli olaylarda duygusallığını göstermekten çekinmez. Duygusal burçlar grubunda, hislerini saklama gereği duymaya burçtur. Bu burç grubu ağlamak istediğinde ağlar, gülmek istediğinde güler. Kimsenin karışmadan, kendisini en iyi hissedeceği şekilde yaşayabilir.

Balık

Son olarak duygusallık dendiğinde olmazsa olmaz burç grubu balıktır. Su grubu olan balık burcu, ağlama – gülme konusunda en çok karşımıza çıkan burç. Tamamen duyguları ile hareket eder. Bu sebeple empati kurma yeteneğinin de çok güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Balık burçları hayata duygusal pencereden baktığından, tamamen kendilerini ifade etme konusunda da avantajlı oluyor. Kendilerini duygusal anlamda ifade etmekten kaçınmıyor.

En duygusal burç hangisi sorusunun yanıtı için bu burçlar arasından bir seçim yapılabilir. Yükselen de etkili olmak üzere, günlük hayatın içinde duygusal olan kişileri ve burçları fark etmeniz mümkün. Burçlar özelliklerini belli edecektir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu