Dekorasyon

Gri Koltuk Nasıl Kombin Edilir?

Gri koltuk nasıl kombin edilir diye soruyorsanız bunun için birbirinden farklı seçeneklere sahip olduğunuzu öğrenmeniz gerekir.

Gri koltuk kombini için gerek duyacağınız en önemli unsur renk seçimleri olacaktır. Günümüzde oldukça moda haline gelen gri tonlar ve tonlara uygun kombinasyon renkleri konusunda oldukça geniş bir skala bulunmaktadır. Önemli olan bu skalanın grinin tonuna uygun seçeneklerinden yararlanmaktır. Siyah ve beyazın tüm seçenekleri gri ile iş birliği içinde olacaktır ancak siz sadece siyah ve beyazdan çıkarak renklendirmek isterseniz o zaman uygun renkleri de bulacaksınız.

Griden Ana Renklere Geçiş

Gri koltuk kombinleri için elbette en yaygın renkler siyah ve beyaz tonları olarak düşünülür. Bu tarza kaçtığınızda klasik dekorasyon elde edersiniz. Ancak modern ve renkli bir dekorasyon isterseniz grinin yanına yakışan renkleri belirlemek olacaktır. Örneğin sarının hardala doğru kayan renkleri, kırmızının siyahla koyulaştırıldığı ve beyazla harmanlandığı renkler (pastel) ve mavinin grinin tonuna göre açık ve koyu tercihleri ile başlayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi ana renklerin tamamı doğru tonlar bulunduğunda kullanılmaktadır. Ancak daha sofistike bir seçim arzu ederseniz ara renkleri de tercih edebilirsiniz. Örneğin bordo, yeşilin tonları, mor ve orta renkleri. Örneğin lila ve benzerleri. Lila gri ile oldukça yakışan bir renktir ve kolaylıkla uyum sağlar.

Masif ve Gri İlişkisi

Gri koltukların kombini yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri de doğal ahşabın kullanımıdır. Dekorasyon sırasında doğal yani masif ahşap kullanıyorsanız işiniz biraz daha zor olacaktır. Çünkü gri doğal bir renk değildir ve doğal mobilyalarla birlikte kombin edilirken oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Açık renk masiflerle uyumu iyi olmasa da koyu renk masiflerle uyum sağlayacaktır. Özellikle abanoz ahşabın tamamıyla uyum sağlar. Maun ve ceviz kaplamalı mobilyalar da uyum sağlayacaktır. Ancak geri kalanında oldukça dikkat etmelisiniz. Antrasite yakın bir gri renginiz varsa koyu kahve masifleri tercih edin ancak grinin tonu açıldıkça açık renk masif mantığı geçerli olmayacaktır. Bu nedenle renk seçimi masiflerde oldukça değişken ve önemlidir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu