Moda

Doğru Mezuniyet Elbisesi Nasıl Seçilir?

Genç kızların en fazla merak ettiği soruların başında doğru mezuniyet elbisesi nasıl seçilir gelmekte ve cevaplar aranmaktadır.

Doğru mezuniyet elbisesi seçimi tüm genç kızların kafasını karıştıran en önemli konuların başında gelmektedir. Bu konu için uzman yardımı almak mezuniyet töreninde en şık olmak adına son derece önemlidir. Mezuniyet elbisesi seçimi adım adım takip edilecek noktalar bulunmaktadır. Bunlar;

1 – Plan Yapılmalı

Genel olarak insan hayatının en özel zamanlarından biri olan mezuniyet törenleri uzun yıllar hatırlanacak anılar arasında yer almaktadır. Bu neden ile mezuniyet gecesinde son derece kusursuz olmak ve çok daha şık görünmek herkesin hakkı olmaktadır. Mezuniyet töreni için giymeye karar verdiğiniz elbise için yaklaşık 4 ile 6 hafta öncesinden planlamasını yapmalısınız. Hazır bir abiye almaya karar verdiyseniz alış veriş merkezlerini tercih edebilirsiniz.

2 – Elbise Tarzına Karar Verilmeli

Mezuniyet töreni için elbise tarzı seçimi yapılması gerekmektedir. Bunun için son zamanların podyumlarında yer alan modellerden ilham alabilirsiniz. Ünlülerin kırmızı halıda giydikleri elbiseler seçim yapmanıza yardımcı olacaktır. En çok beğendiğiniz stiller hakkında not almanın faydasını göreceksiniz. Butiklerde farklı tarzlarda elbise modelleri bulabilir ve en doğru seçimi yapabilirsiniz.

 

3 – Kumaş Seçimi

Mezuniyet elbisesi seçerken elbisenin uzunluğu ya da renginden önce kumaş seçimine dikkat edilmesi gerekir. Saten, ipek, şifon, dantel gibi ince ve değerli kumaşlara yönelebilirsiniz. Kumaş seçimi sonrasında elbise modelleri arasında seçenekleri daha aza indirerek işinizi daha kolay hale getirebilirsiniz.

4 – Vücut Tipi

Tüm genç kızlar için son derece önemli olan mezuniyet gecesine çok daha şık ve kusursuz olmak için çok fazla çaba gösterilmektedir. Bu tarz elbiselerin seçimini yaparken vücut tipine dikkat edilmesi gerekir. Yüz hatlarınızı ve vücudunuzu tanımak en doğru elbiseyi seçmenize yardımcı olacaktır.

5 – Yüz Şekline Göre Elbise Yakası Seçimi

Yüz şekline göre elbise seçimi şık ve gösterişli görünmek adına çok önemli olmaktadır. V şeklinde göğüs dekolteleri veya kalp yakalı straplez elbiseler yüz şeklini daha uzun göstermektedir. Boynunu gizlemek isteyenler yüksek boyunlu elbiseleri terci edebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu