Moda

Çocuklar ile Nasıl Kaliteli Zaman Geçirirsiniz?

Anne ve babaların kendilerini en başarısız hissettikleri konuların başında çocukları ile birlikte kaliteli vakit geçiremedikleridir.

Çocuklar ile kaliteli vakit geçirmek oldukça önemli konuların başında gelmektedir. Özellikle çalışan anne ve babalar için bu durum oldukça zor bir durumdur. Çünkü kaliteli vakit geçirmekten daha çok vakit geçirmeye bile zaman kalmayabilmektedir. Ancak birlikte geçirilen bir saat bile oldukça kaliteli geçirilebilir.

Bu durum çocuklar için büyük önem taşımaktadır. Anne ve babaların yapmaları gereken konuların bazıları şunladır.

  • Sadece vakit geçirmiş olmak için birlikte olmayın.
  • Ne istediklerini bilerek hareket edin.
  • Çok vaktin değil, güzel vaktin değerli olduğunu bilin.
  • Sizlere ihtiyacı olduğunu bilerek hareket edin.

 

Ne İstediklerini Bilin

Çocuklar ile nasıl güzel vakit geçirilir sorusunun çok fazla cevabı bulunmaktadır. Bunların başında birlikte çocuk oyunları oynamak gelmektedir.

  • Saklambaç
  • Körebe
  • Seksek

Bu oyunlar zaman geçse de her çocuk için oldukça eğlencelidir. Bunun yanında sizlerin de güzel vakit geçirmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle sizlerin de güzel zaman geçireceği oyunlar bularak vakit geçirmek çok yerinde bir durum olacaktır.

Onlara Değerli Olduklarını Hissettirin

Çocuklar ile evde vakit geçirme konusunda bilinmesi gereken bir diğer husus ise sizlerin değil, onların değerli olduklarını bilerek hareket etmektir. Sizlerin yanında onları da değerli olduklarını hissedecekleri aktiviteler bulun.

Bir diğer önemli konu da onların size değil, sizin onlara ihtiyacı olduğunu anlatın. Bu tür davranışlarda bulunarak onlara değerli ve kıymetli olduklarını hissettirin. Özellikle ergenlik dönemine giren çocuklar için bu durum oldukça önemlidir. Bu nedenler söylediklerine kulak verin ve onların birey olduklarını onlara hissettirin.

Her Anı Değil En Güzel Anı Değerlendirin

Çocukların evde eğitimi için yapılacak bir diğer husus ise onlarla zorla değil, isteyerek bir araya gelindiğini hissettirin. Bu nedenler her an birlikte olmak yerine onlara da alan açarak en doğru ve güzel zamanı bulun. Arkadaşları ile vakit geçirmek istediklerinde onlara saygı duyun ancak ipleri de onlara teslim etmeyin.

Özelikle arkadaşlar konusunda dikkatli ve temkinli davranılmalıdır. Bu durumda arkadaşlara güven duyulduğu anlatılmalı ancak hayatın zorluklarına karşı da tedbirli olunmalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu