Moda

Chester Koltuk Renk Kombinleri Hakkında Püf Noktalar

Uzun yıllardır koltuk takımları ile çok hoş ortamlar sağlayan Chester koltuk takımları çok tercih edilmektedir. Bu makalede kısaca anlatacağız.

Chester koltuk renk kombinleri hakkında püf noktalarından yazımda sizlere bahsetmek istiyorum. Görsel bakımdan oldukça çok tatmin edici seçenekleri olan Chester koltuk takımları farklı farklı kombin edilebilmektedir. Sizlerin dekorasyon tarzınız ve renk geçişleri belirlemektedir.

Chester koltuk renk kombinleri yapılırken amacımız ev ya da herhangi bir mekanın bütün dekorasyon özelliklerine uyumlu bir renk tercih edilmelidir. Bu hususta salon ya da oturma odası için seçtiğiniz  Chester koltuk takımları muhakkak diğer mobilya, eşya ve aksesuarlara da uyumlu olması gerekir. Örnek vermek gerekirse; yer yani zemin, halı, duvar, perde, avize ve diğer tüm eşyaların renk ve desenlerine de dikkat etmemiz gerekir. Eğer bu saydıklarımın dışında bir kombin yaparsanız salon ya da odanız için dekorasyon çok başarız olacaktır.

Chester Koltuk

Mobilya da Duvar Rengi İle Uyumluluk

Mobilya seçerken renk kombinine çok dikkat etmek gerekir. İlk önce ev ya da  nerede kullanılacak ise ona göre  duvar ile renk uyumlu olmalıdır. Duvar rengi her zaman kapalı ortamlar da çok dikkat çekmektedir.

Duvarlarınızın renkleri,  krem, kemik beyazı, açık gri ve buna benzer  renklerden oluşuyor ise  koltuk renklerini canlı ve koyu tonlardan yana tercih etmelisiniz.  Bu duvar renkleri hemen her koltuk rengini kaldıran özelliğe sahip olmaktadır. Benzer renkteki koltukları da çok karışık şekilde değerlendirebilir. Kemik beyazı, vizon  ve füme beraber  kullanıldığında zaman  koltuk takımlarınız  daha da ortaya çıkmaktadır. Beyaz parçanın olduğu sarı, koyu gri ile bir Chester koltuk takımını da ayarlayabilmek mümkündür. Tekli koltuk beyaz ve geçiş hususunda olursa etkisi de bir hali  artacaktır.

Zemin Perde ve Koltuk Takımı Renk Kombini

Ev ya da hangi ortam  için kullanılacak ise zemin ve perde ayrıntıları koltuk takımı renk kombini bakımından çok önemli  bir bakış açısı olmaktadır. Zeminde ve perdelerde canlı ve baskın tonlar hakim ise koltuk renkleri daha sade seçilmelidir. Göz yorulmaması için yapılan bir öneri olduğu için gri ideal bir renk seçeneği olmaktadır. Krem ile  kullanmak değişmesi olası ve uygun bir sonuç almanız da  çok etkili olacaktır.

Zemin ve perdeler açık renkte ise  koltukları öne çıkarabilmek mümkündür. Mesela;  parlament yeşili ve bordo renkleri arasında geçiş sağlanabilmekte ve çok hoş bir hava oluşmasını sağlamaktadır. Koltuk sayısı kaç tane ise bu da renk bakımından belirleyici olabilmektedir. Koltuk renk kombin hakkında bu tarz öneriler  artırılabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu