Dekorasyon

Beyaz Salon Takımı Nasıl Kombin Edilir?

Beyaz salon takımı kombini oldukça iddialı bir kombinasyon seçimi olduğundan oldukça dikkat edilmesi gereken detaylara sahiptir.

Salon takımı kombini oldukça önemlidir. Çünkü evin en önemli bölümünü ifade eder. Bir ev salonun gösterişine göre değerlendirilir. Hem içinde yaşayanlar hem de ziyaret edenler için salon bir tarz göstergesidir. Şayet mutlu ve huzurlu bir ev arıyorsanız yapmanız gereken ilk şey salonunuzu son derece tarz ve uyum içinde dekore etmenizdir. Bu konudaki seçimizi beyaz ise işiniz oldukça kritik diyebiliriz. Çünkü beyaz her şey ile kombin edilebilir fikrine rağmen her şey ile uyum sağlayamaz.

 

Beyaz ve Beyaza Uygun Seçimler

Beyaz salon kombini oldukça zor bir iş demektir. Beyaz ve siyah genelde yan yana kullanıldığından klasik bir dekorasyon tarzına sahip olacaktır. Ancak günümüzde beyaz yerine gri, açık gri, kirli beyaz, açık tonlar ve bunlara eşlik eden pastel renkler moda olduğundan yardımcı mobilyaları ve doğru renkleri bulmak oldukça zor olabilir. Beyaz kendi başına pastel renkleri kabul etmeyecektir. Bu nedenle içinde beyaz karışımı yer almayan net renkleri kullanmak gerekiyor. Parlak beyaz mobilyalar kullanılıyorsa masif kullanımını da kenara koymak gerekecek. Bu nedenle mat beyaz kullanmaya özen gösterin. Bu şekilde hem pastel renkleri hem de masifleri rahatlıkla tercih etme şansınız olacaktır. Parlak cilaya sahip bir beyaz parlamaya devam eden renkleri isteyecektir ve ileride sizi de zorlayacaktır. Mat olmasına özen gösterin.

Mobilyalarda Beyaz Dengesi

Beyaz mobilya dekorasyonu oldukça dikkat ister. Bu nedenle beyaz dengesini iyi ayarlamak gerekiyor. Her yer beyaz olursa dekorasyonun bir tarzı ve özelliği kalmayacaktır. Bu nedenle beyazı vurgu yapmak istediğiniz yerlerde tercih etmelisiniz. Beyaz duvarlara sahip bir odada beyaz mobilyalar dikkat çekmeyecektir. Bu nedenle ilk başlayacağınız yer duvarlar olmalı. Gri rengi seçebilirsiniz. Geri beyazı ön plana çıkaracaktır.

Oturma gruplarında ise beyaz minderleri tercih etmeyin. Bunun yerine diğer parçaları beyaz seçebilirsiniz. Beyaz oturma grubu farklı renk minder seçimiyle olabilir. Beyaz bir orta sehpa ya da beyaz bir TV ünitesi seçebilirsiniz. Ya da bunları farklı renk seçip perde ve duvarlarınızda beyaza ağırlık vererek açık renk mobilyaları kombin edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu