Sağlık

Ameliyat İzlerinin Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ameliyat izlerinin tedavisi nasıl yapılır sorusunu oldukça çok araştırmakta ve sormaktadır. Bu makalede ameliyat izlerinin tedavisi hakkında bilgi vereceğiz.

Ameliyat izlerinin tedavisi nasıl yapılır? sorusu çok sık sorulmaktadır. Ameliyat izlerinin tedavisi uzman kişiler tarafından büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre yapılmaktadır. Ameliyat sonrası derinin bütünlüğü bozulduğu için iz kalmaktadır. Bu izlerin yok olması için de bazı yöntemler uygulanmaktadır. Ameliyat izi tedavisi son yıllarda çok rağbet görmektedir. Ameliyatın görünen yerler de olması ile kişilerin rahatsızlığı da artmaktadır.

Ameliyat İzi Tedavisinin Yolları Nelerdir?

Ameliyat izi tedavisinin yolları pek çok olmaktadır. Farklı farklı ameliyat ve tıbbi operasyonlardan sonra oluşan farklı farklı izler kalabilir. Genellikle ameliyat izleri rahatsızlık vermektedir. Özellikle de görünen yerler de ameliyat yapıldıysa kişilerin psikolojilerini tamamen bozabilmektedir. Bundan dolayı ameliyat izlerinin geçmesi ne kadar güç ve zor olsa da bazı yöntemler ile rahatlıkla izlerin hafiflemesi ve geçmesi sağlanabilir. Ameliyat izlerine topikal ürün tedavisi  ve lazer tedavisi uygulanmaktadır. Bunlardan sizlere bahsedeceğim.

Ameliyat izlerinin tedavisi

Topikal Ürün Tedavisi

Ameliyat sonrası iz kalmaması için uygulanan bir yöntem de topikal ürün tedavisidir. Ameliyat izlerini tedavi etmek ve rahatsızlık veren görünümden kurtulmak için ameliyat izi olan yere düzenli bakım yapılması gerekir. Nemlendirici özellikte kremler ile ciltteki su bağlanır yarada nemlendirilmiş olmaktadır. Farklı bir krem olarak da silikon bazlı yara tedavisinde ise ameliyat olan kısmın esnekliği sağlanmaktadır. Bu sayede ameliyat olan yer çok daha yumuşak ve düz kalabilmektedir. Ve daha hızlı iyileşme olur. Ameliyat izinin büyüklüğüne ya da küçüklüğüne göre uzman doktorlara danışılmalıdır.

Lazer İle Ameliyat İzi Tedavisi

Lazer ile ameliyat iz tedavisi ise; değişik kısımlarda her yaştaki kişiler için ve bayan erkek demeden yapılan bir uygulamadır. Ameliyattan sonra yapılan lazer tedavisinde hemen hemen iz hiç kalmaz. Ameliyat izinin iyileşmesinden sonra kontrol yapıldığı zaman hiçbir iz kalmamış olur. Ve insan sağlığına da asla zararı olmaz. Yine uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Ayrıca lazer ile yapılan tedaviler de çok yüksek fiyatlar değildir. yaranın büyüklüğü ve küçüklüğüne göre farklılık gösterir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu