Diyet

Zencefil Limon Çayı Zayıflatır mı ve Faydaları Nelerdir?

 

Zencefil limon çayı zayıflamak isteyen kişiler için etkili yöntemlerden biridir.  Zayıflamak ve sağlıklı kilo vermek isteyen kişiler için bitkisel ürünleri kullanmak ideal bir destek olacaktır.  Zencefilin kendi başına faydalı ve metabolizma hızlandırıcı etkisinin olması ayrıca bilinmekle beraber sağlık açısından birçok alanda katkı sağlamaktadır.

Zencefil Limon Çayı Nasıl Hazırlanır?

Zencefil limon çayı hazırlanışı son derece basittir. Öncelikle acı tat olmaması için miktara dikkat etmek gerekir. Toz zencefille hazırlanan çayda içim keyfinin iyi olması için isteğe göre siyah poşet çay da eklenebilir. Bir büyük bardak için toz zencefil kaynar su içine eklenir ve 4 dakika demlenmesini bekledikten sonra içebilirsiniz. İçerisine limon da ekledikten sonra tadını daha iyi hale getirmiş olursunuz. Ayrıca limonun vitamin ve yağ yakıcı etkilerini de değerlendirmiş olursunuz. Eğer hiç içemiyorsanız çok az miktarda bal da eklenebilir. Bu şekilde spor yaparak kilo vermeye çalışanlar için de enerji olacaktır.

Tek Başına Kilo Verdirir mi?

Zencefilli limon çayı tek başına kilo verdirmez. Yani beslenmenizde sebze ve meyve ağırlıklı bir durum varsa, hareketli gün geçiyorsa bu durumda daha kilo vermek mümkün olur. Ancak diğer durumlarda diyet uygulamak ve de hareketi artırarak bu bitkisel çay desteği almak gerekir.  Kilo vermek isteyen kişilerin tek tip ürünü devamlı kullanarak kilo vermeyi düşünmemesi gerekir. Birkaç gün içinde verilen birkaç kilo beraberinde ciddi metabolizma sorunlarına neden olabilmekte, hastalıklar için zemin oluşabilmekte, verilen kilolar fazlasıyla geri alınabilmektedir.

Zencefil Limon Çayı Ne Zaman İçilmeli?

Zencefilli limon çayı içme zamanı yemeklerden önce, sabah aç karnına olmalıdır. Tokken alınacaksa da yemekten bir saat sonra içimi gerekir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu