Sağlık

Yorgun Gözlere Son: Göz Kapağı Kaldırma ve Alın Germe 

Yorgun Gözlere Son: Göz Kapağı Kaldırma ve Alın Germe! Kendimizi aynanın karşısında gördüğümüz zaman yorgun bir gözle karşılaşmak hiç kimsenin hoşuna gitmez. Bunun için de göz kapağı estetiği ve alın germe işlemleri de yapılmaktadır.

Yorgun gözlere son: Göz kapağı kaldırma ve alın germe işlemlerini yaptırmak isteyen kişilerin çok iyi bir araştırma yapması gereklidir. Göz kapaklarında meydana gelen düşme ya da gözlerin altında meydana gelen torbalar sizleri olduğunuzdan çok daha yaşlı göstermektedir. Ve sizleri devamlı yorgun göstermektedir. Bir kaç teknik ile gözleriniz de  olan pırıltılara tekrar kavuşabilirsiniz.

Yorgun Gözüken Gözlerin Nedeni Nedir?

Yorgun gözüken gözlerin nedeni yaşam tarzınız ve yaşınız olmaktadır. Yorgun gözüken  gözlerin esas nedeni ise; göz altı torbaları, alnındaki kırışıklık, sarkma, kas dokusu, göz kapağındaki deri fazlası genel etkilerindendir.

Bu yazdıklarımın bir kısmı yaşam standartları değiştiğinde düzelir. Bu tarz şikayetleri olan bir kişiye doktora soracağı sorular ise; tüketilmekte olan içecekler, uyku alışkanlıkları ve sigara kullanımı üzerinde olmaktadır. Yorgun gözüken gözleriniz için estetik olmadan önce ve herhangi bir operasyon yapılmadan herşeyi konuşmanızda fayda vardır. Şayet doktorunuz uygun görürse göz kapağı kaldırma estetiği yaptırabilirsiniz.

Göz Kapağı Kaldırma  ya da Alın Germe Ameliyatları Neleri Kapsar?

Göz kapağı kaldırma uygulaması yani diğer ismi ile blefaroplasti yani üst ve alt göz kapaklarına uygulanmaktadır. Çok iyi bir çözüm olarak nitelendirilir. Aynı zaman da germe yapıldığı zaman isteğe bağlı görünüme ulaşma olanağı çok yüksektir. Bu iki ameliyatlarda gözler çok daha genç ve hiç pürüz olmayan bir görünüm olmaktadır. Göz kapaklarının üzerinde yer alan  deri sarkmaları, göz kapaklarında meydana gelen yaşlanma sürecinin bir kısmı olmaktadır. Göz kapağı kaldırma tedavisi için ise bir sebep oluşturmaktadır.

Göz kapağı kaldırma ve alın germe ameliyatlarında yaş önemli değildir. Kişilerin bir bölümü göz altı torbalarına ve fazla olan deriye her zaman sahip olabileceklerini söylemekte ve hatta 7 yaşında bile kişiler yorgun görünen bilmektedirler.  Göz kapağı kaldırma ameliyatı herkes için uygun olmayabilir.

Her zaman genç kişiler de bu göz kapağı kaldırma ve alın germe ameliyatları çok kolay olmaktadır. On sekiz yaşına geldiğiniz zaman göz kapakların iç kısımlarında kesiler yapılabilir. İz asla kalmaz ve bu kısımdan komple yağlar alınır. Fakat ilerleyen yaşlarda ameliyat gecikirse kesi ve göz kapaklarının dışında yapılan yağlar ile birlikte deriler de alınabilir.

Her zaman uzmanlara  göre kaş duruşu ve hangi işlemler seçileceğine birer püf noktası olmaktadır. Kaşlarınız çok iyi bir duruşa  sahip ise yüz üzgün gözükmüyorsa yalnız çok daha yaşlı görünüm olmaktadır. Göz kapağı aldırma uygun değildir demektir.

Ameliyat ve İyileşme Zamanı

Göz kaldırma ameliyatı ve alın germe ameliyatı acı verecek bir ameliyat değildir. Ameliyat olduktan sonra bir hafta dinlenmeli ve çalışan biri iseniz mutlaka izin kullanmanız gerekmektedir. Lokal yapılan bir anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Çoğu kişide ağrı kesici kullanmaya gerek kalmaz.

Ameliyattan sonra ilk kontrolünüzde dikişler alınmaktadır. Ameliyattan sonra yedi gün bazı hastalar da morarmalar olmaktadır. Bazı hastalar da ise çok koyu morluklar olmaktadır. Koyu morlukların olmasının nedeni ise  kapatılması zor olan ameliyatlarda oluşmaktadır. Fakat ameliyattan sonra mutlaka yedi gün dinlenmeli ve daha sonra da hayatınıza devam edebilirsiniz. Alın germe ameliyatı ise tam altı gün içerisinde olmaktadır. Ameliyattan  sonra ki gün kesiklerin üstü ve makyaj yapılması bakımından çok uygun olmaktadır. Ameliyattan sonra dışarı çıkabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu