Moda

Yaz Sezonunun Şık Abiye Elbise Modelleri

Yaz Sezonunun Şık Abiye Elbise Modelleri

 

Kadınların giyime olan merakı, çok uzun yıllar öncesine dayanmaktadır. Osmanlı saraylarındaki ve Avrupa ülkelerindeki kadınlar, en güzel elbiseleri giymek için adeta yarışa girerlermiş. O dönemin ihtişamı ve görkemi, elbiselerdeki şatafattan ve kullanılan kumaşların güzelliğinden anlaşılmaktadır.

Günümüzde ise, kadınların şık ve zarif abiye elbise seçimlerinden, bu kıyafetlerin ne denli önemli olduğu anlaşılmaktadır. Düğünlerde ve özel gece davetlerinde giyilen bu tarz elbiseler, kadının güzelliğini ve zarafetini ortaya koymaktadır.

2015 İlkbahar/Yaz Abiye Elbise Modelleri, her kadının beğenebileceği bir tarzla karşımıza çıkıyor. Uzun abiyeler, kısa abiyeler, pırıltılı abiyeler, dekolteli abiyeler, straplez abiyeler ve daha birçokları. Ünlü moda tasarımcılarının bu yaz sezonuna ait kreasyonlarını incelediğimizde, ışıltının ve dekoltenin yoğun olarak kullanıldığını görüyoruz.

İşte, güzel kadınların şık abiye elbise modelleri.

Dekolteli abiye elbiseler

Abiye elbiselerde sıkça kullanılan dekolte, hem sırt, hem de göğüs dekolteleri olarak karşımıza çıkıyor. Sırt dekolteli modeller, kadını daha ince belli gösteriyor. Straplez abiye elbise modellerinde, genellikle büstiyer tarzı kullanılmış. İşlemeler, payetler ve taşlar kullanılarak, elbiselere güzel bir hareket verilmiş. Sırt veya göğüs dekolteli elbiselerde, bacak dekoltesine yer verilmeyerek, gereksiz açıklık önlenmiş.

Uzun abiye elbiseler

Uzun abiye elbise modelleri, daha uzun boylu gösterdiği için, birçok kadının ilk tercihleri arasında yer alıyor. Dar elbiselerin daha fazla olduğu uzun abiyelerde, valonlu modellere de yer verildiği görülüyor. Bunun yanı sıra, uzun şifon elbiseler yaza en çok yakışan abiye elbiseler arasında yerini alıyor.

Kısa abiye elbiseler

Büyük çoğunluğu genç kızların tercih ettiği bu modellerde, pilili ve kloş abiyelerin güzelliği dikkatleri çekiyor. Ucuş uçuş elbiselerde, şifon ve krep kumaşlar kullanılmış. Askılı mini elbiseler, hem sevimli hem de oldukça etkileyici. Parlak taşlarla desteklenen elbiseler, ışıltıları ile gözleri kamaştırıyor. Özellikle mezuniyet ve okul balosunda tercih edilebilecek, son derece şık elbiseler.

Dantelli abiye elbiseler

Abiye elbiselere hoş bir zarafet veren dantel, kollarda ve üst bedende bolca kullanılıyor. Genellikle Fransız dantelinin tercih edildiği elbiselerde, taş, inci ve pul gibi materyaller kullanılarak, elbiselere ışıltılar veriliyor.

Abiye elbiselerde hangi renkler kullanılmış?

Bu yaz sezonunun trend abiye elbiselerinde, marigold, su yeşili ve turkuaz, altın ve gümüş, kırmızı ve beyaz favori renkler arasında gösteriliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu